Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Krievijas tiltam uz anektēto Krimu piegādāta 5500 tonnu smagā lielceļa arka 40

Pasaulē
2017. gada 12. oktobrī 15:44 2017. gada 12. oktobrī 15:44
Kasjauns.lv
Trešdien, 11. oktobrī "SGM-MOST" kompānija, kas atbildīga par tilta būvniecību uz anektēto Krimu, publiskoja video materiālus, kuros redzama arkas transportēšana un tās sagatavošana uzstādīšanai starp tilta pīlāriem, kas sniedzas pāri Kerčas šaurumam.

"SGM-MOST" būvniecības uzņēmuma drošības vadītājs Dmitrijs Kondakovs stāsta: "Šodien mēs pabeidzām vienu no svarīgākajiem posmiem visas būvniecības laikā. Mēs uzstādījām braucamās daļas arku. Šobrīd atrodamies vidus posmā."

Krievijas amatpersonas cer, ka jaunais tilts veicinās tūristu plūsmu uz Krimu. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Uzņēmuma direktora vientieks paziņoja, ka būvniecības projekts ir jau pusē. Iepriekš augustā tika uzstādīta līdzīga arka, kas paredzēta dzelzceļa tilta daļai.

Nulekā atvestās konstrukcijas augstums sasniedz 45 metrus, tās garums ir 227 metri, bet svars 5500 tonnas. Konstrukcijas uzstādīšana 35 metru augstumā virs Kerčas šauruma ūdeņiem tiks uzsākta ceturtdien.

Dzelzceļa tilta daļas metāla arka kopumā sver 6000 tonnu un ir 35 metru augstumā virs Kerčas šauruma ūdeņiem. Arka ir 227 metrus gara un to būvēja simtiem strādnieku.

19 kilometru garo tilta braucamo daļu paredzēts pabeigt līdz 2018. gada decembrim, bet dzelzceļa daļu atklās 2019. gadā.

Tilts, kas savienos Krieviju ar Krimu, ir idejiski redzamākais Kremļa projekts, lai vēlreiz apstiprinātu pussalas aneksiju, kas notika pirms trim gadiem.

"Nekurienes" vidū uzslietais tilts savienos Krimu ar Krievijas kontinentālo daļu un ļaus pārvietoties daudz ērtāk, jo šobrīd vienīgā satiksme starp valsti un anektēto pussalu ir avioceļš vai prāmju satiksme. Kuģošana gan bieži vien tiek atcelta sliktu laikapstākļu dēļ.

Krievijas amatpersonas cer, ka jaunais tilts veicinās tūristu plūsmu uz Krimu, kā arī atvieglos preču (īpaši Krimas vīna) piegādi no salas uz Krieviju.

Citi šobrīd lasa

Vīrs tevi krāpj kā banālākajā seriālā. Tu zini un... samierinies 115
Foto: sirsnīgā un pacilātā gaisotnē Cēsīs aizvadītas tradicionālās Imantdienas 95
Šoferis, kurš šorīt ietriecās "McDonald's" sienā, aizlaidies no avārijas vietas 50
Tēmas: Krievija
Skatīt visus komentārus

"Бедная Лиза, как можно есть такой суп!": Максим Галкин показал "скудные" обеды его семьи

Стояла в пламени как свеча: шокирующие подробности трагедии актрисы, которая уснула с сигаретой