Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Policijas ūdenslīdēji pārmeklē ūdeņus, netālu no vietas, kur atrasts dāņu žurnālistes Kimas Vallas līķis. (Foto: REUTERS)

Izmeklētājiem jauns pavediens dāņu žurnālistes slepkavības lietā 12

Pasaulē
2017. gada 12. oktobrī 14:07 2017. gada 12. oktobrī 14:07
Kasjauns.lv
Izmeklētāji netālu no vietas, kur nogrima dāņu uzņēmēja Pītera Madsena pašdarinātā zemūdene “Nautilus”, atraduši zāģi. Pašlaik notiek darbs pie tā, lai noteiktu, vai atrastais zāģis ir saistīts ar zviedru žurnālistes Kimas Vallas nāvi, vēsta "The Local".

Policija apstiprinājusi, ka zāģis atrasts trešdien, 11. oktobrī, vietā, kur nogrima dāņu uzņēmēja zemūdene. Atrasto priekšmetu pārbaudīs tiesu eksperti, lai noteiktu, vai tas izmantots Kimas Vallas galvas un citu ķermeņa daļu noņemšanā. 

Šonedēļ Madsens jau paziņojis, ka vairs neatbildēs uz policijas jautājumiem saistībā ar žurnālistes Kimas Vallas nāvi. Viņš vairākkārt noliedzis, ka ir saistīts Vallas slepkavību. 

Kasjauns.lv jau ziņoja, ka Dāņu policija paziņojusi, ka divus mēnešus pēc pazušanas atrasta zviedru žurnālistes Kimas Vallas galva. Sievietes galva atrasta maisā, kurā bija arī divas kājas.

Žurnālistes ķermenis tika atrasts jūrā 11 dienas pēc tam, kad viņa 10.augustā uzkāpa uz dāņu uzņēmēja Pītera Madsena pašdarinātās zemūdens klāja.

Par ko ir stāsts?

Augustā ūdenī netālu no Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas tika atrasts sievietes ķermenis, precīzāk, sievietes rumpis bez galvas, kājām un rokām.

Pēcāk Kopenhāgenas policija paziņoja, ka jūrā atrastais ķermenis identificēts, un tā ir pazudusī 30 gadus vecā žurnāliste Kima Valla.

Žurnāliste pazuda pēc tam, kad iekāpa pasaulē lielākajā pašdarinātajā zemūdenē “Nautilus”, kopā ar tās izgudrotāju un īpašnieku, zviedru miljonāru Pīteru Madsenu. 40 tonnas smagā un 18 metru garā zemūdene nogrima pusstundu vēlāk.

Zemūdenes īpašnieks arestēts uz aizdomu pamata par sievietes slepkavību. Pēcāk Madsens tiesā atzinis, ka “apglabājis” žurnālisti jūrā, pēc tam, kad sieviete mirusi uz klāja incidenta laikā.

Kas ir dāņu uzņēmējs Pīters Madsens?

Dāņu uzņēmējs Pīters Madsens ir pasaulē lielākās pašdarinātās zemūdenes “Nautilus” projektētājs. Madsens dzimis 1971. gadā un ir Kopenhāgenas uzņēmējs. "RML Spacelab" ģenerāldirektors un īpašnieks.

Zemūdenes īpašuma tiesības Madsena kungs dalījis ar brīvprātīgo grupu, kas palīdzējusi “Nautilus” uzturēt, taču 2015. gadā pēc pamatīgām domstarpībām visas īpašuma tiesības uz zemūdeni nodotas Madsena rokās.

“Jūs domājat, ka “Nautilus” uzlikts lāsts? Šis lāsts esmu es!” - Madsens paziņojis valdes locekļiem. Madsens uzsvēris, ka uz zemūdenes nebūs miers tik ilgi, kamēr vien viņš pats būs dzīvs.

Pašlaik Pīters Madsens ir apsūdzēts par zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavību pēc tam, kad viņš tiesā atzina, ka žurnāliste nomirusi uz viņa zemūdens klāja incidenta rezultātā.

Citi šobrīd lasa

Sirds un smaganu veselība: vai beidzot pierādīta saistība? 1
Ineses Supes dēls izglābj saplosītu vārnu, izmitina to uz balkona un nosauc par Kārli 35
Plašo kūdras un meža ugunsgrēku joprojām nav izdevies nodzēst; smaka šodien var sasniegt arī Jūrmalu un pat Rīgu 60
Tēmas: Zviedrija, Dānija
Skatīt visus komentārus

Отец насиловал дочерей, а их мать молилась, вместо того чтобы вызвать полицию

Анастасия Волочкова в Турции: мини-бикини, невероятные шпагаты и "голые" фото