Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misija tiek veikta no Zokņu aviobāzes Šauļu pievārtē, Lietuvā, bet atbalsta misija bāzēta Emari gaisa spēku bāzē Igaunijā.

Šauļos ieradušies četri Portugāles iznīcinātāji "F-16" 1

Pasaulē
2016. gada 28. aprīlī 23:26 2016. gada 28. aprīlī 23:26
Šauļos ceturtdien nolaidušies četri Portugāles gaisa kara spēku iznīcinātāji "F-16" "Fighting Falcon", kas no 4.maija rotācijas kārtībā pārņems no Spānijas NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju, ziņu aģentūru BNS informējusi Lietuvas Gaisa kara spēku aviācijas bāzes preses pārstāve kapteine Ieva Gulbiniene.

Portugāles karavīri Baltijas valstu gaisa telpā patrulēs jau trešo reizi.

Jau ziņots, ka Emari gaisa spēku bāzē Igaunijā ceturtdien četri Lielbritānijas Karalisko gaisa spēku iznīcinātāji "Eurofighter" rotācijas kārtībā oficiāli pārņem atbildību par patrulēšanas misiju no Beļģijas gaisa spēkiem, kas tur kopš 7.janvāra bija pārstāvēti ar četriem iznīcinātājiem "F-16".

Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misija tiek veikta no Zokņu aviobāzes Šauļu pievārtē, Lietuvā, bet atbalsta misija bāzēta Emari gaisa spēku bāzē Igaunijā.

Pērn augusta sākumā NATO paziņoja, ka septembrī samazinās Baltijas valstu gaisa telpā patrulējošo lidmašīnu skaitu par pusi - no 16 līdz astoņām, tomēr tas joprojām ir divreiz vairāk nekā pirms krīzes Ukrainā.

LETA / Foto: Reuters

Citi šobrīd lasa

Porziņģis parādījis, kādos īpaši patriotiskos apavos šovasar spēlēs Latvijas izlasē 14
Tu neticēsi, ko šis ķīnietis izdarīja piecās minūtēs, lai dabūtu zelta stieni. Šodienas biedējošākie FOTO 2
Uz "mazo Kurzemi" Anglijā dodas strādāt, lai atmaksātu paņemtos ātros kredītus 28
Pievienot komentāru