Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Būs aizliegts plivināt "strīdus" teritoriju karogus, kā arī radikālo islāmistu karogus. Rīkotāji solās būt iecietīgi pret homoseksuāļu jeb praida varavīksnes karogiem.

Eirovīzijas rīkotāji izziņo, kurus karogus arēnā NEdrīkstēs vicināt 22

Pasaulē
2016. gada 29. aprīlī 20:09 2016. gada 29. aprīlī 20:09
Eirovīzijas dziesmu konkursa rīkotāji aizlieguši konkursa laikā gan dalībniekiem, gan skatītājiem izmantot dažādu strīdus teritoriju, tostarp Krimas, karogus.

Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfinālos un finālā maija vidū Stokholmā atļauts izmantot konkursa dalībvalstu, vai valstu, kas agrāk ir piedalījušās konkursā, piemēram, Rumānijas, kas izslēgta no konkursa parādu dēļ, un visu Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dalībvalstu karogus noteiktos izmēros, liecina Zviedrijas galvaspilsētas koncertzāles "Globe Arena" mājaslapā publicētais paziņojums. Ja karogam ir kāts, tam jābūt no plastmasas.

Eirovīzijas organizatori norāda, ka ar iecietību izturēsies pret varavīksnes krāsu karogiem, kurus izmanto seksuālo minoritāšu kopiena, un Eiropas Savienības karogiem, tomēr uzsvēra, ka organizatoriem ir tiesības tos konfiscēt, ja, viņu vērtējumā, tie tiek izmantoti apzinātu politisku viedokļu paušanai. "Jo īpaši organizatori prasa un aicina līdzjutēju kopienu cienīt un novērtēt, ka Eirovīzijas dziesmu konkursa raksturs ir nepolitisks," uzsvērts paziņojumā.

Konkursa norises vietā aizliegts ienest karogus un plakātus, kuru vēstījums ir komerciāls, politiska vai reliģiska rakstura, jo īpaši strīdus teritoriju karogus, aizvainojoša, diskriminējoša vai nepiemērota rakstura.

Paziņojumam pievienotajā sarakstā uzskaitīti pašpasludināto Doņeckas tautas republikas, Ziemeļkipras turku republikas, Kalnu Karabahas republikas, Palestīnas valsts un Piedņestras Moldāvijas republikas karogi. Vēl sarakstā ir vairāk nekā puses ANO dalībvalstu atzītās Kosovas, Spānijas sastāvā esošās Basku zemes, kā arī Ukrainas sastāvā esošās, pašlaik Krievijas okupētās Krimas autonomās republikas un Krimas tatāru nacionālais karogs.

Organizatori uzsver, ka stingri aizliegts islāmistu grupējuma "Islāma valsts" karogs.

Tāpat atļauts ienest transparentus un plakātus tikai angļu valodā.

Ukrainu Eirovīzijā šogad pārstāvēs Krimas tatāru dziedātāja Džamala. Viņa izpildīs dziesmu "1944", kas veltīta Krimas tatāru deportācijai, ko 1944.gadā īstenoja Staļins. Dziesmas tekstā nav pieminēta Ukrainai piederošās Krimas pussalas okupācija un aneksija, ko pirms diviem gadiem veica Krievija, tomēr Džamalas izraudzīšana par Ukrainas pārstāvi Eirovīzijai veicina uzmanības pievēršanu šai aneksijai un Krievijas varas iestāžu veiktajai Krimas tatāru apspiešanai.

Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināli notiks 10.maijā un 12.maijā, bet lielais fināls - 14. maijā. Latvijas pārstāvis Justs konkursa 2.pusfinālā uzstāsies ar pirmo kārtas numuru.

BNS/Foto: Reuters

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 26
Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 45
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Skatīt visus komentārus