Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Londonas kanalizācijā ieperinājies nebijuša izmēra "monstrs" 17

Pasaulē
2017. gada 13. septembrī 15:32 2017. gada 13. septembrī 15:32
Kasjauns.lv
Speciālisti Lielbritānijā tagad spiesti lauzīt galvu par to, kā lai atbrīvo Londonas kanalizācijas sistēmu no 143 tonnu smagas mēslu un drazu čupas, kuru angliski mēdz dēvēt par "fatberg". Britu mediji, vēstot par to, pat nevairās teikt, ka kanalizācijā ieperinājies "monstrs". 

Britu prese ziņu, ka "monstrs" ir akmens ciets un sastāv no mitrajām salvetēm, autiņbiksītēm, taukiem un eļļām. Tā svars līdzinās 11 Londonas sarkanajiem autobusiem. 

Mēslu kalns ir 250 metru garš.

Speciālisti tikmēr brīnās, sakot, ka tas ir lielākais, kāds kanalizācijā jelkad ir izaudzis. "Tas ir īsts monstrs, kurš prasa daudz spēka un tehnikas, lai to aizvāktu," saka speciālisti. 

Cīņā ar "monstru" devusies astoņu vīru grupa, bruņota ar spēcīgas strūklas šļūtenēm. Vienas maiņas laikā "kareivjiem" izdodas likvidēt 22 līdz 33 tonnas. Darbu komanda sāk plkst.8 no rīta un turpina līdz plkst.17. 

Amatpersonas norāda, ka šādos gadījumos katrs iedzīvotājs var dot savu artavu, saprotot, ka pods nav bezdibenis, kurā samest savas mājsaimniecības atkritumus. 
 

Citi šobrīd lasa

Dzīve pēc šķiršanās. Lindas Mūrnieces 14 atziņas par mīlu un attiecībām 50
Neparastākie vārdi, kas doti Rīgas bērniem 2017. gadā 9
"Ja tā turpināsies, septembrī lielākās ķēdes aiztaisīs durvis," pavārs Mārtiņš Sirmais izsaka drūmas prognozes restorānu biznesam 22
Skatīt visus komentārus