Ukraina un kaujinieki piektdien Minskā vienojās par pamieru, kuram spēkā bija jāstājas no pusnakts un jāaptver brīvdienu laiks no pareizticīgo Lieldienām līdz uzvaras dienas svinībām 9.maijā.

Neskatoties uz pamieru, Ukrainā krituši divi karavīri 1

Ārzemēs
2016. gada 30. aprīlī 22:53
Neskatoties uz pamieru, pēdējās 24 stundās Ukrainas austrumos sadursmēs ar kaujiniekiem krituši divi ukraiņu karavīri, sestdien paziņoja Kijeva.

"Kauju rezultātā pēdējās 24 stundās nogalināti divi Ukrainas karavīri un vēl četri ievainoti," paziņoja armijas preses pārstāvis Andrijs Lisenko.

Ukraina un kaujinieki piektdien Minskā vienojās par pamieru, kuram spēkā bija jāstājas no pusnakts un jāaptver brīvdienu laiks no pareizticīgo Lieldienām līdz uzvaras dienas svinībām 9.maijā.

Pēc Lisenko teiktā, kopš pamiera spēkā stāšanās notikuši vairāki uzbrukumi.

"Ienaidnieks neievēro pamieru," sacīja Lisenko. "Taču mēs ceram, ka tas noticis nejauši un ienaidnieks turēsies pie vienošanās, kas panāktas starptautiskā līmenī."

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Austrumukrainā kopš 2014.gada gājuši bojā aptuveni 9200 cilvēku un vairāk nekā 21 000 ir ievainoti.

LETA/Foto: EPA/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 175
  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 28
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 17