Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Veicot vairāku kompleksa "Buk" iezīmju analīzi, "Bellingcat" komanda secinājusi, ka Donbasā neilgi pirms traģēdijas nofotografētā zenītraķešu kompleksa numurs ir 332. "Buk" ar šādu numuru, kā teikts ziņojumā, reģistrēts Kurskā bāzētajā Krievijas armijas 53.zenītraķešu brigādē.

Noskaidrots Malaizijas lidmašīnu Donbasā notriekušā zenītraķešu sistēmas "Buk" numurs 15

Pasaulē
2016. gada 4. maijā 14:41 2016. gada 4. maijā 14:41
Starptautiskais pētnieciskais centrs "Bellingcat" paziņojis, ka tam ir izdevies noskaidrot 2014.gada jūlijā Austrumukrainā Malaizijas pasažieru lidmašīnu notriekušā Krievijas armijas zenītraķešu kompleksa "Buk" numuru.

Centrs par to vēsta ziņojumā "Buk 3X2: Pazaudētā cipara noslēpums", kas publicēts naktī uz 4.maiju.

Eksperti "izpētījuši piecu gadu laikā apkopotos materiālus, lai izzinātu šī kompleksa "Buk" unikālās iezīmes, pirms noteikt noslēpumaino vidējo ciparu. Tas bija aizsegts, kad iekārtu redzēja pēdējo reizi 2014.gadā," norāda "Bellingcat".

Veicot vairāku kompleksa "Buk" iezīmju analīzi, "Bellingcat" komanda secinājusi, ka Donbasā neilgi pirms traģēdijas nofotografētā zenītraķešu kompleksa numurs ir 332. "Buk" ar šādu numuru, kā teikts ziņojumā, reģistrēts Kurskā bāzētajā Krievijas armijas 53.zenītraķešu brigādē.

"Bellingcat" februāra ziņojumā jau tika atklāta detalizēta informācija par Malaizijas lidmašīnas notriekšanā iesaistīto Krievijas armijas apakšvienību.

Vēl pērn oktobrī "Bellingcat" secināja, ka Malaizijas aviolaineri notriekusi raķete, kas izšauta no Krievijas bruņoto spēku 53.zenītraķešu brigādes iekārtas "Buk".

2014.gada 17.jūlijā - dienā, kad tika notriekta pasažieru lidmašīna, - sistēma atradusies Ukrainas Doņeckas apgabalā uz dienvidiem no Sņižnes pilsētas.

18.jūlija rītā iekārta "Buk" aizvesta uz Luhansku, bet pēc tam pāri Ukrainas-Krievijas robežai.

2014.gada 17.jūlijā virs teritorijas Ukrainas austrumos, kuru kontrolē Krievijas atbalstītās teroristu bandas, tika notriekta Malaizijas lidmašīna "Boeing 777", nogalinot visus aviolainerī esošos 298 cilvēkus.

Nīderlandes Drošības pārvalde, 13.oktobrī iepazīstinot ar starptautiskās izmeklēšanas komisijas secinājumiem, paziņoja, ka Malaizijas lidmašīna notriekta ar Krievijā ražotu zenītraķeti "Buk".

Raķete izšauta no apvidus, kas atradies Krievijas atbalstīto un apbruņoto kaujinieku kontrolē, norādīts izmeklēšanas komisijas kartēs, ar kurām tika iepazīstināti žurnālisti.

Ukraina un rietumvalstis uzskata, ka raķeti izšāvuši Krievijas karavīri vai arī Krievijas atbalstītie kaujinieki.

 

 
 

LETA/Foto: EPA/LETA, AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 21
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 14
Skatīt visus komentārus