Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pateicoties īpatnējajam matu krāsojumam, viņa bija pazīstama ar palamu "violetā ragana".

89 gadu vecumā mirusi vācu komunistu "lillā ragana" 7

Pasaulē
2016. gada 7. maijā 13:16 2016. gada 7. maijā 13:16
89 gadu vecumā piektdien Čīlē mirusi kādreizējās Austrumvācijas komunistiskā marionešu režīma līdera Ērika Honekera atraitne Margota, paziņojuši viņas ģimenes locekļi.

Honekere, kura Čīlē dzīvoja kopš 1992.gada, mirusi no vēža savā mājā Santjago, vēsta mediji.

Honekers vadīja tā dēvēto Vācijas Demokrātisko Republiku (VDR) no 1971. līdz 1989.gadam un matu bija spiests atstāt īsi pirms Berlīnes mūra krišanas.

Arī viņa sieva Margota savulaik bija ietekmīga persona Austrumvācijas komunistiskajā partijā un ieņēma izglītības ministres amatu.

Pateicoties īpatnējajam matu krāsojumam, viņa bija pazīstama ar palamu "violetā ragana", un, būdama boļševiku stingrās līnijas sekotāja, Honekere bija tieši atbildīga par mācību programmu pakļaušana komunistiskajai ideoloģijai un militarizācijai.

Pēc noziedzīgā marionešu režīma krišanas Honekeri, lai izvairītos no tiesāšanas par cilvēktiesību pārkāpumiem un to vāciešu slepkavībām, kas mēģināja bēgt no "proletariāta paradīzes" uz Rietumiem, meklēja patvērumu Čīles vēstniecībā Maskavā.

Pēc ilgām sarunām, ņemot vērā Ērika Honekera smago veselības stāvokli, viņi beidzot saņēma atļauju doties uz Santjago.

1994.gadā Honekers Čīlē mira no aknu vēža.

Tikmēr Margota līdz pat pēdējam brīdim centās attaisnot sava vīra politisko darbību un viņa vadīto totalitāro režīmu.

Vēl brīdī, kad Vācija svinēja savas atkalapvienošanās desmit gadu jubileju, Honekere apgalvoja, ka VDR "nekad nepazina sociālo nedrošību, trūkumu un postu" un ka tagad apvienotajā Vācijā "cilvēcisko attiecību vietā nācis naudas briesmonis".

2000.gadā klajā laistajā grāmatā "Gespräche mit Margot Honecker über das andere Deutschland" ("Sarunas ar Margotu Honekeri par citādu Vāciju") viņa joprojām uzstāja, ka "ļaunuma saknes ir kapitālistiskās sociālās kārtības iedzimtība".

Tomēr visumā Santjago, kur Honekere dzīvoja kopā ar savu mazdēlu, viņa vadīja klusu dzīvi un tikās tikai ar šauru kreiso ekstrēmistu loku, kas savulaik pēc Augusto Pinočeta apvērsuma bija raduši patvērumu VDR.

Viena no pēdējām reizēm, kad Honekere parādījās atklātībā, bija 2009.gadā VDR 60.gadadienai veltītās svinības, ko bija sarīkojuši kādreizējie čīliešu trimdinieki.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 69
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 11
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 10
Skatīt visus komentārus