Ziemeļkorejā aizturēts BBC žurnālists 1

Pasaulē
2016. gada 9. maijā 09:59 2016. gada 9. maijā 09:59
Ziemeļkorejā aizturēts un izraidīts britu raidorganizācijas BBC žurnālists Rūperts Vingfīlds Heiss, pirmdien ziņo BBC.

BBC komanda ieradās Ziemeļkorejā pirms Strādnieku partijas kongresa kopā ar vairākiem Nobela miera prēmijas laureātiem. Raidorganizācija ziņo, ka Ziemeļkorejas vadību nav apmierinājis žurnālistu ziņotais par dzīvi Phenjanā.

Vingfīlds Heiss kopā ar vēl diviem BBC darbiniekiem - režisori Mariju Bērnu un operatoru Metjū Godardu - piektdien grasījās atstāt Ziemeļkoreju, bet tika apturēti.

BBC ziņo, ka Vingfīlds Heiss tika aizturēts un nopratināts astoņas stundas un viņam likts parakstīt paziņojumu.

Nopratināšanā viņš tika izjautāts par sižetu, kurā apšaubīja, vai slimnīca, kas parādīta žurnālistiem, patiešām ir īsta un reāli darbojas.

"Viņš tika aizvests uz viesnīcu, un tur viņu nopratināja drošības dienests," sacīja BBC žurnālists Džons Sudvorts, kurš arī atspoguļo Ziemeļkorejas valdošās partijas kongresu.

Sudvorts sacīja, ka Vingfīlds Heiss atbrīvots sestdienas rītā un BBC centusies noklusēt viņa aizturēšanu un izraidīšanu, bažījoties par žurnālista un pārējo viņa kolēģu drošību.

Bērna un Godards pēc Vingfīlda Heisa aizturēšanas atteicās atstāt Ziemeļkoreju, kaut viņiem šāda iespēja tika dota.

BBC vēsta, ka visi trīs pirmdien nogādāti lidostā.

Ķīnas oficiālā ziņu aģentūra "Siņhua", kurai ir savs birojs Phenjanā, ziņoja, ka Vingfīlds Heiss izraidīts par "uzbrukšanu KTDR (Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas) sistēmai un neobjektīvām reportāžām".

Lai atspoguļotu Ziemeļkorejas valdošās partijas kongresu, Phenjanā ielaisti aptuveni 130 ārvalstu žurnālisti, bet viņu iespējas veidot sižetus un apskatīt pilsētu ir stipri ierobežotas.

LETA, AFP

Citi šobrīd lasa

Kad puisim aizliedza birojā nākt šortos, viņš uzvilka kleitu 23
Māmiņa dzemdībās piedzīvo mūža lielāko šoku 6
Ogres vidusskolā vīrietis ļaujas kaislībai un sagādā baudu strādniekiem 4
Pievienot komentāru