Notikuma vietā ieradies helikopters un vairākas ātrās palīdzības mašīnas, bet policija noslēgusi staciju.

Kliedzot "Allahu akbar", Vācijā dzelzceļa stacijā uzbrucējs sadūris četrus cilvēkus 47

Ārzemēs
2016. gada 10. maijā 11:11
Dzelzceļa stacijā Vācijā otrdien vīrietis ar nazi sadūris četrus cilvēkus, no kuriem viens no gūtajiem ievainojumiem miris.

Uzbrucējs ir arestēts.

"Divi cilvēki ir smagi ievainoti, viens atrodas kritiskā stāvoklī," pēc uzbrukuma Grafingā paziņoja Bavārijas zemes policijas preses pārstāvis. Vietējais laikraksts "Merkur" ziņo, ka viens uzbrukumā ievainotais miris. Sadurti 43, 55 un 58 gadus veci vīrieši, bet 50 gadus vecs vīrietis no ievainojumiem miris.

Līdz šim nav iegūta informācija, ka uzbrukumam būtu islāmistisks motīvs, paziņojusi Bavārijas Iekšlietu ministrija.

"Līdz šim mēs neesam ieguvuši pierādījumus par islāmistisku motīvu, tomēr izmeklēšana turpinās," norādīja ministrijas pārstāvis Olivers Placers.

"Mēs esam noskaidrojuši, ka uzbrucējam ir bijušas psiholoģiskas un ar narkotikām saistītas problēmas," viņš atklāja aģentūrai AFP.

Vietējie mediji, atsaucoties uz aculieciniekiem, ziņoja, ka vīrietis uzbrukuma laikā kliedzis "Allahu akbar" ("Dievs ir dižens"), bet varasiestādes to vēl nav apstiprinājušas, vien atzinušas, ka viņš izkliedzis paziņojumus, kas "liecina par politisku motīvu - acīmredzot islāma motīvu".

Kāds aculiecinieks vietējam žurnālistam sacīja, ka uzbrucējs vāciski kliedzis: "Jūs visi esat neticīgie!"

Prokuratūras preses pārstāvis sacīja, ka vēl jānoskaidro, kas tieši sacīts.

Raidorganizācija "Bayerische Rundfunk" (BR) ziņoja, ka uzbrucējs ir 27 gadus vecs Vācijas pilsonis bez kriminālas pagātnes.

Savukārt raidorganizācija ARD, atsaucoties uz avotiem drošības dienestos, ziņoja, ka uzbrucējs cieš no narkotiku atkarības un saņēmis psihiatrisko ārstēšanu.

Vīrietis garāmgājējiem Grafingas dzelzceļa stacijā uz dienvidiem no Minhenes sācis uzbrukt ap plkst.5 pēc vietējā laika.

Laikraksts "Ebersberger Zeitung" ziņoja, ka vīrietis vispirms uzbrucis vienam pasažierim vilcienā, bet pēc tam sadūris vēl vienu cilvēku stacijā. Pēc tam viņš ar nazi uzbrucis diviem riteņbraucējiem, no kuriem viens izvadājis avīzes.

Pēc saņemtajām ziņām par uzbrukumu notikuma vietā ieradās helikopters un vairākas ātrās palīdzības mašīnas, bet policija noslēdza staciju.

Uzbrukuma vietā uzņemtajās fotogrāfijās redzami uzbrucēja kailo pēdu asiņainie nospiedumi un uz zemes guļoši velosipēdi, kas piederēja diviem upuriem.

LETA / Foto: EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 45
  • Lietuvietis Ēvalds izkrāpj 100 miljonus ASV dolāru, savās shēmās izmantojot arī Latviju 1
  • Palīdzēsim atrast! Deviņus gadus vecais Artūrs šovakar nepārnāca mājas 0