Vīrietis psihiatrisko klīniku pametis dienu pirms uzbrukuma.

Vācijas dzelzceļa stacijas dūrējs dienu pirms uzbrukuma pametis psihiatrisko klīniku. FOTO 10

Pasaulē
2016. gada 11. maijā 15:53 2016. gada 11. maijā 15:53
Dzelzceļa stacijā Vācijā otrdien četrus cilvēkus sadūrušais vīrietis pirms tam ir uzturējies psihiatriskajā klīnikā, trešdien paziņojuši Bavārijas izmeklētāji.

Izmeklētāji apstiprināja medijos izskanējušo informāciju, ka 27 gadus vecais vīrietis Vācijas federālajā zemē Hesenē ir pavadījis vienu dienu psihiatriskajā klīnikā, ko viņam ieteikuši vecvecāki.

Viņš klīniku pametis pirmdien, dienu pirms uzbrukuma.

Bavārijas laikraksts "Tz" vēstīja, ka vīrieša vecvecāki bija neveiksmīgi centušies panākt viņa ievietošanu psihiatriskajā klīnikā.

Trešdien aizturēto ir paredzēts nogādāt tiesā.

Šīs vīrietis otrdien ar nazi dzelzceļa stacijā sadūra četrus cilvēkus, no kuriem viens no gūtajiem ievainojumiem nomira.

Vietējie mediji, atsaucoties uz aculieciniekiem, ziņoja, ka vīrietis uzbrukuma laikā kliedzis "Allahu akbar" ("Dievs ir dižens"), bet varasiestādes to vēl nav apstiprinājušas, vien atzinušas, ka viņš izkliedzis paziņojumus, kas "liecina par politisku motīvu - acīmredzot islāma motīvu".

Bavārijas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka nav iegūta informācija par iespējamu islāmistisku motīvu šim uzbrukumam.

Kāds aculiecinieks vietējam žurnālistam sacīja, ka uzbrucējs vāciski kliedzis: "Jūs visi esat neticīgie!"

Raidorganizācija "Bayerische Rundfunk" (BR) ziņoja, ka uzbrucējs ir 27 gadus vecs Vācijas pilsonis bez kriminālas pagātnes.

Savukārt raidorganizācija ARD, atsaucoties uz avotiem drošības dienestos, ziņoja, ka uzbrucējs cieš no narkotiku atkarības un saņēmis psihiatrisko ārstēšanu.

Vīrietis garāmgājējiem Grafingas dzelzceļa stacijā uz dienvidiem no Minhenes sācis uzbrukt ap plkst.5 pēc vietējā laika.

Laikraksts "Ebersberger Zeitung" ziņoja, ka vīrietis vispirms uzbrucis vienam pasažierim vilcienā, bet pēc tam sadūris vēl vienu cilvēku stacijā. Pēc tam viņš ar nazi uzbrucis diviem riteņbraucējiem, no kuriem viens izvadājis avīzes.

 

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Nevainīga jaunā drona testēšana izvēršas par īstu trilleri
Dramatisks skats Slokā: jēgu pārdzēris svinētājs skurbuli izguļ zem vilciena 40
NMPD direktore atklāj biedējošu patiesību, kāpēc cilvēki tik bieži zvana "ātrajiem" 11
Skatīt visus komentārus