Ar 255 parlamenta deputātu atbalstu tika pieņemts lēmums pārdēvēt 75 apdzīvotās vietas un rajonus Krimas autonomajā republikā un Sevаstopoles pilsētā, pildot dekomunizācijas likumu.

Ukrainas parlaments pārdēvē apdzīvotās vietas okupētajā Krimā un Donbasā 3

Pasaulē
2016. gada 12. maijā 22:21 2016. gada 12. maijā 22:21
Ukrainas Augstākā rada (parlaments) ceturtdien nolēma pārdēvēt vairākas apdzīvotās vietas Krievijas okupētajā un anektētajā Krimā, kā arī prokrievisko separātistu ieņemtajā Doņeckas un Luhanskas apgabalu daļā.

Ar 255 parlamenta deputātu atbalstu tika pieņemts lēmums pārdēvēt 75 apdzīvotās vietas un rajonus Krimas autonomajā republikā un Sevаstopoles pilsētā, pildot dekomunizācijas likumu.

Ņemot vērā Ukrainas Nacionālās piemiņas institūta rekomendācijas, tika pārdēvēti pieci rajoni, viena pilsēta un daudzi ciemi un ciemati Krimas pussalā.

Kirovskes rajons tika pārdēvēts par Islāmterekas rajonu, Krasnoperekopskas rajons – par Perekopa rajonu, savukārt Krasnoperekopskas pilsēta tika pārdēvēta par Janikapu pilsētu.

Saskaņā ar lēmuma tekstu tas stāsies spēkā brīdī, kad uz laiku okupētā Krimas teritorija atgriezīsies Ukrainas jurisdikcijā.

Augstākā rada ar 245 deputātu atbalstu pieņēma lēmumu pārdēvēt 38 apdzīvotās vietas Doņeckas apgabalā un 36 – Luhanskas apgabalā.

Doņeckas apgabalā Jenakijeves pilsētas padomei pakļautā Junokomunarivskas pilsēta tika pārdēvēta par Bunges pilsētu, Kirovskes pilsēta – par Hrestivkas pilsētu, Starobeševes rajona Komsomoļskes pilsēta – par Kaļmiuskes pilsētu, Torezas pilsēta – par Čistjakoves pilsētu. Teļmanoves rajons tika pārdēvēts par Boikoves rajonu.

Luhanskas apgabalā Kirovska pārdēvēta par Golubivku, Krasņijluča – par Hrustaļņiju, Krasnodonas jaunais nosaukums būs Sorokine, bet Stahanova atgūs savu sākotnējo nosaukumu Kadijivka. Sverdlovskas pilsēta un rajons pārdēvēti par Dovžanskas pilsētu un rajonu.

BNS/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

"Reizēm nemīlējāmies pat nedēļām ilgi..." Eksperiments: kas mainās attiecībās, ja nekad neatsaka seksu 6
Leģendārais krievu aktieris Džigarhanjans šķiras no gados jaunās sievas: "Zagle. Viņa ir zagle!" 48
Prātam neaptverama nežēlība: māte cepeškrāsnī nogalina savus dēlus 1
Pievienot komentāru