Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Signāli liecinājuši par intensīviem dūmiem lidmašīnas priekšējā daļā, it īpaši tualetē un iekārtu telpā zem pilotu kabīnes. Brīdinājuma signāli arī rādījuši, ka no ierindas izgājis lidojuma kontroles dators, raksta avīze.

Jaunākā informācija par traģēdiju Vidusjūrā: bijuši brīdinājuma signāli par dūmiem 9

Pasaulē
2016. gada 21. maijā 11:03 2016. gada 21. maijā 11:03
Ēģiptes varasiestādes pārbauda ziņas, ka no Vidusjūrā nokritušās aviokompānijas "EgyptAir" pasažieru lidmašīnas īsi pirms katastrofas saņemti brīdinājuma signāli par dūmiem.

"Mēs izskatām šīs ziņas," sacīja Ēģiptes Civilās aviācijas ministrijas amatpersona. "Šobrīd mēs to nevaram ne noliegt, ne apstiprināt."

Avīze "The Wall Street Journal" ziņo, ka automātiskie brīdināšanas signāli liecinājuši par dūmiem lidaparāta priekšgalā un problēmas ar lidojuma kontroles sistēmu.

Brīdinājumus "Airbus A320" datorsistēmas nosūtījušas automātiski ceturtdien plkst.2.26 pēc vietējā laika - īsi pirms dispečeri pazaudēja kontaktus ar lidmašīnu.

Signāli liecinājuši par intensīviem dūmiem lidmašīnas priekšējā daļā, it īpaši tualetē un iekārtu telpā zem pilotu kabīnes. Brīdinājuma signāli arī rādījuši, ka no ierindas izgājis lidojuma kontroles dators, raksta avīze.

Arī telekanāls CNN, atsaucoties uz avotiem Ēģiptē, ziņo, ka dažas minūtes pirms katastrofas saņemti brīdinājumi par dūmiem lidaparātā.

Kā ziņots, Ēģiptes armija, kura Vidusjūrā meklē un vāc "EgyptAir" pasažieru lidmašīnas atlūzas, noteikusi rajonu, kur cer atrast lidmašīnas melnās kastes, ziņo avīze "Al Ahram".

"Šī zona atrodas trīs līdz četras jūras jūdzes no lainera nokrišanas vietas," avīzei pavēstīja avots drošības spēkos.

Kā ziņo laikraksts, melnās kastes meklē zemūdenes, kā arī speciāli aprīkoti Ēģiptes karaflotes kuģi.

"Melno kastu atrašana ir primārais uzdevums, tāpēc pat lidmašīnas atlūzas no ūdens neizceļ uzreiz, bet tikai pēc to atrašanas vietas rūpīgas fiksēšanas, jo citādi jūrā ir viegli "pazaudēt" lidmašīnas nokrišanas ainu un jūrā nogrimušās melnās kastes neatrast," pavēstīja avots.

Kā ziņots, Ēģiptes bruņotie spēki piektdien informēja, ka lidmašīnas atlūzas un pasažieru personīgās mantas atrastas 290 kilometrus uz ziemeļiem no Aleksandrijas.

Ēģiptes civilās aviācijas ministrs Šerifs Fatijs paziņojis, ka "teroristu uzbrukums" ir ticamāks cēlonis nekā tehniskas kļūmes rašanās.

Savukārt Francijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero atzina, ka nav "pilnīgi nekādu pazīmju", kas ļautu saprast lidsabiedrības "EgyptAir" lidmašīnas avārijas cēloni.

"Mēs aplūkojam visas iespējamības, bet nevienai netiek dota priekšroka, jo nav pilnīgi nekādu pazīmju par avārijas cēloni," sacīja Ero.

"EgyptAir" pasažieru lidmašīna ar 66 cilvēkiem izlidoja no Parīzes trešdienas naktī un pēcāk, jau atrodoties virs Vidusjūras Ēģiptes gaisa telpā, pazuda no radariem.

LETA, AFP/ Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 35
Skatīt visus komentārus