Ukrainas varasiestādes šo informāciju pagaidām oficiāli nav apstiprinājušas.

Mihailam Gorbačovam uz 5 gadiem būšot liegts iebraukt Ukrainā 5

Ārzemēs
2016. gada 26. maijā 23:11
Padomju Savienības pēdējam līderim Mihailam Gorbačovam uz pieciem gadiem aizliegta ieceļošana Ukrainā, Kijevai tādējādi reaģējot uz viņa pausto atbalstu Krievijas īstenotajai Krimas aneksijai, atsaucoties uz anonīmu avotu Ukrainas Drošības dienestā, vēsta laikraksts "Ukrainskaja pravda".

22.maijā laikrakstā "The Sunday Times" publicētā intervijā Gorbačovs pauda atbalstu Krievijas prezidenta Vladimira Putina lēmumam pievienot Krimu Krievijai un atzina, ka Putina vietā rīkotos tieši tāpat.

"Es vienmēr atbalstu brīvu tautas gribu, bet Krimā lielākā daļa iedzīvotāju vēlējās atkalapvienošanos ar Krieviju," Gorbačova teikto citēja laikraksts "Kommersant".

Pēc tādiem izteikumiem Ukrainas parlamenta deputāts Antons Geraščenko, kas pārstāv Tautas frontes frakciju, paziņoja par nodomu vērsties Eiropas Savienības pārstāvniecībā Kijevā, lai aicinātu aizliegt Gorbačovam iebraukt blokā, kā arī mudināja bijušo PSRS prezidentu iekļaut Ukrainas "melnajā sarakstā".

Kā iepriekš vēstīja aģentūra "RIA Novosti", Gorbačovs, komentējot iespējamo aizliegumu ieceļot Ukrainā, izteicies, ka viņu "visas šīs ķildas nemaz neuztrauc". "Labi, es uz turieni neesmu braucis un nebraukšu," teicis 85 gadus vecais pēdējais komunistiskās impērijas līderis.

Arī Geraščenko pieļāva, ka Gorbačovu aizliegums iebraukt Ukrainā varētu neuztraukt, tomēr viņš uzsvēra, ka Ukrainai ir "jāparāda sava pozīcija".

LETA/Foto: Itar-Tass/Scanpix/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 78
  • Krievijas vēsturē baisākais maniaks Popkovs apsūdzēts vēl 60 sieviešu slepkavībās 14
  • Divi beļģi Vecrīgā norauj Latvijas karogu un pārlauž tam kātu. VIDEO 31