Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šonedēļ kļuvis zināms, ka Klintone laikā, kad viņa ieņēma valsts sekretāra amatu, lietojusi privātu e-pastu darba vajadzībām.

Klintone pārliecināta, ka e-pastu skandāls neietekmēs viņas kampaņu 2

Pasaulē
2016. gada 27. maijā 10:02 2016. gada 27. maijā 10:02
Hilarija Klintone ceturtdien aizstāvēja privāta e-pasta servera izmantošanu oficiālajai korespondencei laikā, kad viņa ieņēma valsts sekretāra amatu, uzstājot, ka viņas rīcība nav atšķīrusies no viņas priekšgājēju rīcības.

Klintone arī solīja, ka šī jautājums neietekmēs viņas kampaņu.

"Var būt ziņojumi, kas ir publiskoti, bet nekas nav mainījies," telekanālam CNN sacīja demokrātu vadošā Baltā nama pretendente.

"Tas ir tas pats stāsts. Tieši tāpat kā iepriekšējie valsts sekretāri, arī es izmantoju personīgo e-pastu. Daudzi cilvēki tā darīja. Tas nepavisam nebija bezprecedenta solis."

Viņa gan arī atzina, ka pieļāvusi "kļūdu", un, raugoties atpakaļ, no šādiem soļiem izvairītos.

"Kā jau es esmu teikusi daudzas reizes, tā bija kļūda, un, ja es varētu doties atpakaļ, es rīkotos savādāk," viņa sacīja.

"Es saprotu, kāpēc cilvēkiem par šo jautājumu ir raizes, bet es ceru, ka vēlētāji skatīsies uz pilnu visa tā ainu, ko es esmu paveikusi."

Klintone arī uzstāja, ka ir darījusi visu iespējamo, lai atstātu šo skandālu aiz muguras.

"Es esmu nodevusi visus savus e-pastus. Neviens cits to nevar apgalvot. To darot, esmu bijusi ārkārtīgi atklāta. Un tas nav jautājums, kas ietekmēs manu kampaņu vai prezidentūru," viņa uzsvēra.

Valsts departamenta ģenerālinspektora ziņojumā, kas publiskots šonedēļ, konstatēts, ka Klintone laikā, kad viņa ieņēma valsts sekretāra amatu, lietojot privātu e-pastu, nav ievērojusi Valsts departamenta dokumentācijas noteikumus.

Jautājums par privāta e-pasta izmantošanu valdības korespondencei laikā, kad Klintone bija valsts sekretāre, nonācis vairāku izmeklēšanu uzmanības lokā, un ar to saistītā polemika jau daudzus mēnešus rada raizes saistībā ar viņas vēlēšanu kampaņu.

Federālais izmeklēšanas birojs šobrīd turpina izmeklēšanu par to, vai, glabājot serveri Klintones mājā Ņujorkas štatā, nav pārkāpts likums.

LETA, AFP/ Foto: AP/Scanix/LETA

Citi šobrīd lasa

Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā 6
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 28
Video: divi austrieši 18. novembrī Latvijai pasniedz ne to jaukāko dāvanu 6
Pievienot komentāru