Binali Jildirima (apakšējā attēlā) valdība tiek apstiprināta brīdī, kad opozīcija apsūdz Erdoanu par centieniem savās rokās koncentrēt aizvien lielāku varu. (Augšējā attēlā - Erdoana atbalstītājas)

Turcijas parlaments izsaka uzticību jaunajai valdībai 4

Pasaulē
2016. gada 29. maijā 21:05 2016. gada 29. maijā 21:05
Turcijas parlaments ar lielu balsu vairākumu svētdien izteica uzticību jaunajai valdībai, ko vada prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana sabiedrotais Binali Jildirims.

Par valdības apstiprināšanu balsoja 315 deputāti, bet pret bija 138, pēc balsojuma paziņoja parlamenta spīkers Ismails Kahramans.

Jaunais premjerministrs paziņoja, ka viņš vada "79 miljonu turku valdību", solot "virzīt demokrātiju vēl tālāk".

Jildirima valdība tiek apstiprināta brīdī, kad opozīcija apsūdz Erdoanu par centieniem savās rokās koncentrēt aizvien lielāku varu.

"Mēs iestājamies pret sistēmas "prezidentalizāciju". Valsts nevar tikt upurēta viena cilvēka ambīciju labā," šonedēļ paziņoja viens no opozīcijā esošās Republikāniskās tautas partijas (CHP) līderiem Levents Geks.

Valdošā Taisnīguma un attīstības partija (AKP) tagad centīsies panākt konstitūcijas grozīšanu, lai Erdoans varētu kļūt par ar partijām saistītu prezidentu. Arī Jildirims nav slēpis, ka vēlas sistēmas maiņu Turcijā, palielinot prezidenta un samazinot premjerministra pilnvaras.

Pirms nedēļas Jildirims tika ievēlēts par AKP priekšsēdētāju, kas nozīmēja ka viņam jāuzņemas arī valdības vadīšana.

Līdzšinējais Turcijas premjerministrs Ahmets Davutolu, kam ar prezidentu bija domstarpības, šomēnes paziņoja, ka nekandidēs uz pārvēlēšanu AKP priekšsēdētāja amatā, tādējādi atsakoties arī no valdības vadītāja amata.

LETA, AFP/ Foto: AFP/SCANPIX/LETA, REUTERS/LETA

Citi šobrīd lasa

"Basketbolisti mūsdienās ir tik jūtīgi..." - bijusī "Knicks" zvaigzne uzskata, ka Porziņģis kļūdījies 9
FOTO: sīvā cīņā noskaidrots pasaulē neglītākais suns šogad 11
Cilvēki nofilmē, kā pa Minsku lielā ātrumā traucies tanks "ieskrien" stabā un avarē 7
Skatīt visus komentārus