Sankcijas spēkā paliek pret 17 Krievijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

Ukraina atceļ sankcijas pret 29 ārvalstu žurnālistiem 1

Ārzemēs
2016. gada 30. maijā 23:29
Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padome nolēmusi atcelt pērn septembrī noteiktās sankcijas pret 29 ārvalstu žurnālistiem, tostarp no Latvijas un Igaunijas.

Ukrainas prezidenta Petro Porošenko interneta vietnē publicētais lēmums liecina, ka padome atbalstījusi prezidenta ierosinājumu atcelt sankcijas un Porošenko parakstījis dekrētu par sankciju atcelšanu.

Šīs sankcijas - aizliegums iebraukt Ukrainā - bija vērstas pret Latvijā krievu valodā iznākošā laikraksta "Vesti segodņa" žurnālistu un bijušo Saeimas deputātu Nikolaju Kabanovu, "Vesti segodņa" žurnālistiem Vladimiru Bučeļņikovu, Eduardu Eļdarovu un Ēriku Rugaļsku.

Atcelts arī iebraukšanas aizliegums, kas septembrī tika noteikts Igaunijā krievu valodā iznākošā laikraksta "Den za dņom" žurnālistiem Andrejam Babinam un Mariannai Tarasenko.

29 personu, kurām atceltas sankcijas, vidū ir arī žurnālisti no Bulgārijas, Izraēlas, Maķedonijas, Moldovas, Serbijas, Slovākijas, Spānijas, Šveices, Turcijas un Ungārijas. Sankcijas atceltas arī Krievijas ziņu aģentūru pārstāvjiem ASV, Dienvidāfrikas Republikā, Kazahstānā un Turcijā.

Sankcijas spēkā paliek pret 17 Krievijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

LETA/Foto: EPA/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Publicēts video, kurā mašīna uz Vestminsteras tilta ietriecas gājējos 1
  • 19 gadus veca "Range Rover" vadītāja pa Jūrmalas šoseju triecas ar 154 km/h 50
  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 37