1977.gadā Polaņskis, kuram tolaik bija 43 gadi, tika apsūdzēts tolaik 13 gadus vecās Samantas Geimeres pavešanā.

Polija atsāk procedūru pedofilijā apsūdzētā Polaņska izdošanai ASV 3

Ārzemēs
2016. gada 31. maijā 14:55
Polija otrdien atsākusi procedūru "oskarotā" kinorežisora Romāna Polaņska izdošanai Savienotajām Valstīm par nepilngadīgas meitenes seksuālu izmantošanu pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados.

Polijas tieslietu ministrs Zbigņevs Ziobro Polijas Radio paziņoja, ka vērsīsies Augstākajā tiesā ar lūgumu anulēt zemākās tiesas lēmumu neizdot Polaņski ASV.

Krakovas apriņķa tiesa oktobrī nolēma, ka kinorežisoru nevajag izdot ASV, savu lēmumu pamatojot ar vienošanos, kas septiņdesmitajos gados tika noslēgta starp ASV prokuratūru un Polaņski.

Krakovas apriņķa tiesa bija ārkārtīgi kritiska pret ASV tolaik veikto izmeklēšanu, norādot, ka amerikāņu tiesneši un prokurori nav ievērojuši taisnās tiesas likumus.

Viens no Polaņska advokātiem tolaik paziņoja, ka šis tiesas lēmums beidzot izbeidz tiesvedību pret viņa klientu.

Tomēr Ziobro, kurš tiesas lēmumu nodēvēja par pārsteidzošu, lika to pārskatīt.

1977.gadā Polaņskis, kuram tolaik bija 43 gadi, tika apsūdzēts tolaik 13 gadus vecās Samantas Geimeres pavešanā. Vienojoties ar prokuratūru par vairāku apsūdzības punktu atcelšanu, tostarp par apsūdzības atcelšanu izvarošanā, sazāļošanā un netiklu darbību veikšanā ar mazgadīgo, režisors atzina vainu nelikumīgās seksuālās attiecībās, tomēr pirms sprieduma pasludināšanas viņš aizbēga no ASV uz Franciju, baidoties, ka tiesnesis neievēros noslēgto vienošanos un piespriedīs viņam pilnu sodu.

LETA / Foto: EPA/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 92
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 13
  • Egidija ģimene apšauta miegā. Puisis vainu noliedz: mājās bijis, bet neko neatceras 1