Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Savčenko: "Esmu atgriezusies un neļaušu jums aizmirst - tiem, kas sēžat šajos krēslos Augstākajā radā, - par puišiem, kas sāka atdot dzīvības par Ukrainu Maidana laukumā un turpina mirt par to Donbasā."

Savčenko sāk deputātes gaitas Ukrainas parlamentā 13

Pasaulē
2016. gada 31. maijā 17:44 2016. gada 31. maijā 17:44
Ukrainas bruņoto spēku pilote Nadija Savčenko, kas, atrodoties ieslodzījumā Krievijā, aizmuguriski tika ievēlēta Ukrainas parlamentā, otrdien pirmo reizi ieradās Augstākajā radā.

Plenārsēžu zālē dodoties uz tribīni, jaunajai deputātei, kas ievēlēta no bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko partijas "Batkivščina" saraksta, pār plecu bija Ukrainas, bet rokās - Krimas karogs.

"Esmu atgriezusies un neļaušu jums aizmirst - tiem, kas sēžat šajos krēslos Augstākajā radā, - par puišiem, kas sāka atdot dzīvības par Ukrainu Maidana laukumā un turpina mirt par to Donbasā," uzrunājot deputātus, sacīja Savčenko.

"Es gribu jums pateikt - nekas nav aizmirsts, neviens nav aizmirsts un nevienam nav piedots," stingri sacīja Savčenko.

"Ukrainas tauta neļaus mums šeit sēdēt un viņus nodot," viņa piebilda. "Ukraina ir daudz svarīgāka nekā visu mūsu dzīvības."

Uzrunas beigās Savčenko noņēma pašas portretu, kas bija piestiprināts pie tribīnes, un tā vietā novietoja Krievijas cietumos ieslodzīto Ukrainas politieslodzīto portretus.

Savčenko no gandrīz divus gadus ilgušas nebrīves Krievijā trešdien atgriezās Ukrainā. Viņa tika apmainīta pret diviem Krievijas karavīriem.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 23
Skatīt visus komentārus