Seksisms vai īpaša iecietība pret sievietēm?

Ķīnā izveido lielākas autostāvvietas tieši sievietēm

Ārzemēs
2016. gada 2. jūnijā 09:52
Ķīnas Džedzjanas provinces Handžovas pilsētā ir izveidotas lielākas autostāvvietas tieši sievietēm, ņemot vērā grūtības, kādas sievietēm var rasties ar automašīnas novietošanu, vēsta ASV ziņu aģentūra UPI.

Sieviešu autostāvvietas Handžovas pilsētas Tunlu autosatiksmes rajonā ir par 50% lielākas nekā parastās un ir iezīmētas sārtā krāsā ar sievietes figūru – līdzīgu tai, kāda ir redzama uz sieviešu tualetes durvīm.

Tunlu autosatiksmes rajona direktors Paņs Tjejuns pastāstīja, ka šo autostāvvietu izveidošana ir atbilde uz sieviešu grūtībām novietot mašīnu līdzšinējās stāvvietās.

Viņš sacīja, ka sievietes autovadītājas ir pozitīvi uztvērušas tieši viņām domāto stāvvietu izveidi un tiek plānots šo programmu paplašināt.

Sociālajos medijos šis pasākums gan ir kritizēts. Vismaz viens Ķīnas tīkla “Weibo” lietotājs raksturoja sieviešu autostāvvietas kā seksisma formu un rakstīja, ka “patiesa cieņa pret sievietēm ļauj sievietēm baudīt tādas pašas tiesības kā vīriešiem”.

Sieviešu autostāvvietas 2009.gadā tika izveidotas Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā, kur tās ir tikpat lielas kā parastās, bet atrodas tuvāk uzņēmumu durvīm, lai samazinātu seksuāla uzbrukuma risku.  


BNS / Foto: ekrānuzņēmumsno video
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 98
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 15
  • Egidija ģimene apšauta miegā. Puisis vainu noliedz: mājās bijis, bet neko neatceras 6