Parīzes restorāni uzaicinās bēgļu šefpavārus jauna festivāla ietvaros.

Parīzes restorāni pieaicinās bēgļu šefpavārus 11

Ārzemēs
2016. gada 3. jūnijā 14:08
10 restorāni Francijas galvaspilsētā Parīzē šomēnes uzaicinās bēgļu šefpavārus uz savām virtuvēm jauna festivāla ietvaros, kura mērķis ir “mainīt attieksmi” pret migrantiem, pavēstīja šī pasākuma organizētāji.

“Mums ir tendence aizmirst, ka šie cilvēki ierodas Francijā ar prasmēm, mākām, kultūras mantojumu, sevišķi virtuves ziņā, ko vajag novērtēt, lai palīdzētu viņiem integrēties franču sabiedrībā,” sacīja pasaules ēdienu turnejas “Food Sweet Food” (“Ēdiens, mīļais ēdiens”) līdzdibinātājs Luī Martēns.

Septiņi šefpavāri ar bēgļu statusu no Čečenijas, Indijas, Irānas, Kotdivuāras, Sīrijas un Šrilankas tiks uzaicināti gatavot ēdienus šajos Parīzes restorānos no 17. līdz 21.jūnijam Bēgļu pārtikas festivālā, kas tiek rīkots sadarbībā ar ANO bēgļu lietu aģentūru un ir pieskaņots Pasaules bēgļu dienai 20.jūnijā.

Viens no restorāniem, kas piedalās šajā pasākumā, ir “L’Ami Jean” Parīzes 7.rajonā. Tā šefpavārs Stefans Žego gatavos ēdienu izlasi kopā ar sīrieti Mohamadu al Hadi.

“Mēs sapratām, cik lielā mērā virtuve spēj savest kopā cilvēkus, kuri nepazīst cits citu un kuriem var nebūt vieni un tie paši kultūras atskaites punkti,” piebilda Martēns.

BNS/Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 16
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 45
  • Firma meklē cilvēku neticamai vakancei: jāceļo, jānakšņo luksusa mājās, par to saņemot 9000 eiro 4