Bīskapi, kas "nevērīgi" izturējušies pret priesteru pieļauto bērnu seksuālo izmantošanu, varētu tikt atsaukti no amata.

Pāvests atradis veidu, kā apkarot bērnu seksuālu izmantošanu katoļu garīdznieku vidū 40

Pasaulē
2016. gada 4. jūnijā 17:00 2016. gada 4. jūnijā 17:00
Bīskapi, kas "nevērīgi" izturējušies pret priesteru pieļauto bērnu seksuālo izmantošanu, var tikt atsaukti no amata, paredz sestdien publiskotā pāvesta apustuliskā vēstule.

Pāvests savā "motu proprio" norādījis, ka uz šādiem gadījumiem attiecas kanoniskajās tiesībās esošās normas, kas "nopietnu iemeslu dēļ" atļauj prelātus atcelt no amata.

"Vēlos konkretizēt, ka starp tā dēvētajiem nopietnajiem iemesliem ir bīskapu nevērība pret savu pienākumu veikšanu, īpaši nepilngadīgo vai neaizsargātu pieaugušo seksuālās izmantošanas gadījumos," dokumentā uzsvēris Francisks.

Vatikāna pārstāvis Federiko Lombardi pavēstīja, ka katoļu baznīcas galva izveidojis arī juristu komisiju, kas viņam sniegs nepieciešamo palīdzību bīskapu atcelšanas gadījumos.

Bērnu seksuālās izmantošanas gadījumi, kas nākuši atklātībā Ziemeļamerikā un Eiropā, izsaukuši pret katoļu baznīcu vērstu kritikas lavīnu. Īpaši asa kritika vērsta pret bīskapiem, kas ir zinājuši par šādiem gadījumiem, taču centušies tos noklusēt.

Francisks, stājoties amatā, solīja nesaudzīgi vērsties gan pret pašiem pedofiliem klēra rindās, gan pret tiem garīdzniecības hierarhijas pārstāvjiem, kas tos pieseguši.

BNS/Foto: AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Draugi izmisīgi meklē Koknesē pazudušo Paulu 12
Ameriks pauž, ka publiskotās telefonsarunas esot viltojums 34
Putins izmirkst līdz pēdējai vīlītei, bet pēc lietussarga nesniedzas 51
Skatīt visus komentārus