Klincevičs sacīja, ka Krievijas bruņoto spēku ģenerālštābs seko situācijai saistībā ar NATO aktivitātēm Krievijas robežas tuvumā.

Deputāts: izvietojot spēkus Austrumeiropā, NATO gatavojas globālam triecienam Krievijai 44

Ārzemēs
2016. gada 5. jūnijā 14:08
Izvietojot spēkus Austrumeiropā, NATO gatavo placdarmu globālam triecienam Krievijai, intervijā aģentūrai "Interfax" paziņojis Krievijas parlamenta augšpalātas Federācijas padomes Aizsardzības un drošības komitejas priekšsēdētājs Francs Klincevičs.

"Viņiem ir daudz nopietnu plānu tā dēvētās globālā trieciena koncepcijas ietvaros. NATO "paceļ" mūsu vecās padomju bāzes Baltijā, Rumānijā, Polijā, izvieto tur cilvēkus," sacīja Klincevičs.

Viņš teica, ka NATO  militārpersonu skaits šajās valstīs ir palielinājies 19 reizes. Absolūtos skaitļos tas varbūt nav pārāk daudz un draudi Krievijai nav lieli, norādīja senators. "Taču, pēc būtības, tiek gatavots placdarms, kur var izvietot aprīkojumu un sagatavot vietas lielu plānu realizācijai," piebilda Klincevičs.

Viņš sacīja, ka Krievijas bruņoto spēku ģenerālštābs seko situācijai saistībā ar NATO aktivitātēm Krievijas robežas tuvumā.

"Protams, mēs pārmērķēsim [kaujas līdzekļus], virzīsim [karaspēku], ņemot vērā to, kā attīstās NATO aktivitāte. Un, protams, tas vispirms draud valstīm, kur atrodas pretraķešu aizsardzības sistēmas. Mēs to neslēpjam," sacīja Krievijas parlamenta augšpalātas deputāts.

Viņš  piebilda, ka pašlaik Krievijai nevajadzētu īpaši satraukties saistībā ar NATO rīcību Krievijas robežas tuvumā. "Jā, viņi aktivizējas, turklāt vairāk saspīlējot situāciju, mēģinot parādīt, ka Krievijai ir kaut kādi agresīvi nolūki," teica Klincevičs.

Komentējot Polijas aizsardzības ministra Antonija Macereviča nesen sacīto, ka NATO bataljons, kura izvietošana gaidāma Polijā, spēs atturēt Krievijas agresiju, Klincevičs teica: "No veseli domājoša cilvēka redzes viedokļa šis ministrs vispār nesaprot, kas ir mūsdienu karš, līdzekļi un ko var izdarīt viens bataljons."

BNS / Foto: EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 42
  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 85
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 9