Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lūgšanas laiks kādā citā nometnē salā Grieķijā. Attēlā redzamā baltā telts ir tāda pati, kādas nodedzināja bēgļi Hijā.

Migranti aizdedzina savu nometni Grieķijā 37

Pasaulē
2016. gada 7. jūnijā 08:29 2016. gada 7. jūnijā 08:29
Vairāki desmiti patvēruma meklētāju pirmdien aizdedzināja migrantu izmitināšanas centru Grieķijai piederošajā Hijas salā, paužot sašutumu par savu turēšanu šajā centrā, pavēstīja ziņu avots policijā.

Aptuveni 40 patvēruma meklētāju aizdedzināja divas lielas teltis, kuras bija uzslējušas humānās palīdzības organizācijas, kā arī atkritumu tvertnes Sudas migrantu centrā, protestējot pret savu patvēruma pieprasījumu lēno izskatīšanu.

Viens no protestētājiem Hijas salā draudēja nogalināt savu sievu un bērnu, sacīja policijas ziņu avots, nesniedzot detalizētākas ziņas.

Policija iejaucās, un pirmdienas vakarā situācija atkal “tika kontrolēta”. Četri cilvēki tika aizturēti.

Grieķijas mediji ziņoja, ka daži no apmēram 1000 šajā centrā izmitinātajiem migrantiem to atstājuši, lai pārgulētu citur Hijas salā.

Grieķijas salās, kur pašlaik atrodas ap 8500 migrantu, pēdējās dienās ir izcēlušās sadursmes viņu izmitināšanas centros.

Pērn Grieķijā no Turcijas ieradās simtiem tūkstoši migrantu, cerot sākt jaunu dzīvi turīgākajās Eiropas ziemeļu valstīs.

Šogad noslēgta vienošanās starp ES un Turciju migrantu pieplūduma apturēšanai neļauj migrantiem, kas kopš 20.marta ieradušies Grieķijas salās, doties tālāk no tām.

Vienošanās paredz, ka šie migranti var tikt nosūtīti atpakaļ uz Turciju. Lai no tā izvairītos, vairums no viņiem pieprasījuši patvērumu Grieķijā, radot pārmērīgu slogu salu varas iestādēm.

Pagājušo ceturtdien Samas salā seši cilvēki tika ievainoti sadursmēs starp dažādām migrantu grupām, bet dienu pirms tam līdzīgās sadursmēs tika ievainoti ap 10 cilvēku Lesbas salā.  

BNS/Foto: Reuters/Scanpix/LETA/Vida Press

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 9
Ko stjuarti tev nestāsta? Aviokompānijas darbiniece atklāj šokējošas lietas par notiekošo lidojumos 58
KHL komanda saviem traumētajiem hokejistiem liek deviņas stundas dienā pavadīt nesen degušajā arēnā 1
Skatīt visus komentārus