Lūgšanas laiks kādā citā nometnē salā Grieķijā. Attēlā redzamā baltā telts ir tāda pati, kādas nodedzināja bēgļi Hijā.

Migranti aizdedzina savu nometni Grieķijā 37

Ārzemēs
2016. gada 7. jūnijā 08:29
Vairāki desmiti patvēruma meklētāju pirmdien aizdedzināja migrantu izmitināšanas centru Grieķijai piederošajā Hijas salā, paužot sašutumu par savu turēšanu šajā centrā, pavēstīja ziņu avots policijā.

Aptuveni 40 patvēruma meklētāju aizdedzināja divas lielas teltis, kuras bija uzslējušas humānās palīdzības organizācijas, kā arī atkritumu tvertnes Sudas migrantu centrā, protestējot pret savu patvēruma pieprasījumu lēno izskatīšanu.

Viens no protestētājiem Hijas salā draudēja nogalināt savu sievu un bērnu, sacīja policijas ziņu avots, nesniedzot detalizētākas ziņas.

Policija iejaucās, un pirmdienas vakarā situācija atkal “tika kontrolēta”. Četri cilvēki tika aizturēti.

Grieķijas mediji ziņoja, ka daži no apmēram 1000 šajā centrā izmitinātajiem migrantiem to atstājuši, lai pārgulētu citur Hijas salā.

Grieķijas salās, kur pašlaik atrodas ap 8500 migrantu, pēdējās dienās ir izcēlušās sadursmes viņu izmitināšanas centros.

Pērn Grieķijā no Turcijas ieradās simtiem tūkstoši migrantu, cerot sākt jaunu dzīvi turīgākajās Eiropas ziemeļu valstīs.

Šogad noslēgta vienošanās starp ES un Turciju migrantu pieplūduma apturēšanai neļauj migrantiem, kas kopš 20.marta ieradušies Grieķijas salās, doties tālāk no tām.

Vienošanās paredz, ka šie migranti var tikt nosūtīti atpakaļ uz Turciju. Lai no tā izvairītos, vairums no viņiem pieprasījuši patvērumu Grieķijā, radot pārmērīgu slogu salu varas iestādēm.

Pagājušo ceturtdien Samas salā seši cilvēki tika ievainoti sadursmēs starp dažādām migrantu grupām, bet dienu pirms tam līdzīgās sadursmēs tika ievainoti ap 10 cilvēku Lesbas salā.  

BNS/Foto: Reuters/Scanpix/LETA/Vida Press

Izlasi

Skaudri stāsti: kā ekstrasensi apkrāpj naivos Krievijas ļaudis 22
Fiļs: "Pat steiku cepam uz maiņām!" Kā ar sievu sadzīvo Latvijas bagātākais vīrietis 33
Kristaps Porziņģis savā stilā: "Atbildi sniegšu augustā! Nu labi, labi - es šovasar spēlēšu izlasē!" 16
Skatīt visus komentārus