"Eiropas sabiedrotajiem ir savi iemesli, kādēļ viņi nevar pieteikties. (..) Viņiem vienkārši trūkst naudas," norādīja kāds diplomāts.

Austrumeiropai neesot naudas, tāpēc ASV varētu lūgt Kanādu palīdzēt NATO spēku veidošanā mūspusē 10

Pasaulē
2016. gada 9. jūnijā 20:35 2016. gada 9. jūnijā 20:35
ASV varētu vērsties pie Kanādas ar lūgumu pēc palīdzības jauno NATO spēku izveidošanai Austrumeiropā, ziņo diplomāti.

Neskatoties uz spēka demonstrācijām ar militārajām mācībām Austrumeiropā, šomēnes iesaistot tajās vairāk nekā 20 NATO un sabiedroto valstis, alianses plāni par 4000 karavīru lielu spēku izvietošanu Polijā un Baltijā rotācijas kārtībā īstenojas lēni.

Tikai Vācija un Lielbritānija ir paudušas gatavību piedalīties šo spēku izveidošanā, nodrošinot aptuveni 1000 karavīru lielu bataljonu katra. ASV plāno komplektēt trešo bataljonu, atstājot vēl vienu kādai citai NATO valstij.

"Eiropas sabiedrotajiem ir savi iemesli, kādēļ viņi nevar pieteikties. (..) Viņiem vienkārši trūkst naudas," norādīja kāds diplomāts.

Vairāku Eiropas valstu pasivitāte militāro spēku palielināšanā atspoguļo NATO iekšienē valdošās šaubas par to, vai aliansei nevajadzētu vairāk pievērsties cīņai pret kaujinieku grupējumiem un nekontrolēto migrantu plūsmu, galvenokārt no Tuvajiem Austrumiem un Ziemeļāfrikas.

"NATO vērojama šķelšanās. Daži sabiedrotie uzskata, ka būtu jākoncentrējas uz dienvidiem," norādīja Londonā bāzētā Eiropas Reformu centra aizsardzības jomas eksperte Sofija Bešča.

BNS/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Dreibanta un VID kašķis turpinās: pavārs pieķer dienestu jaunā "grēkā" 83
CNN žurnālisti Jūrmalā ielenc krievu popzvaigzni, kurš figurē Donalda Trampa Krievijas skandālā 25
Džihādists pārģērbjas par sievieti, lai bēgtu no Mosulas 28
Skatīt visus komentārus