Aptuveni 800 kvadrātmetru lielais īpašums pašreiz valstij izmaksā 4800 eiro mēnesī.

Āfolfa Hitlera dzimtais nams Austrijā varētu tikt nojaukts 10

Ārzemēs
2016. gada 13. jūnijā 16:17
Austrijas iekšlietu ministrs Volfgangs Sobotka nacionālajā televīzijā sestdien paziņojis, ka Ādolfa Hitlera dzimtais nams, ļoti iespējams, tiks nojaukts.

Nams Braunavā pie Innas, kurā 1889.gadā piedzima vēlākais nacistiskās Vācijas vadonis, ilgāk nekā gadsimtu piederējis kādas vietējās sievietes ģimenei.

1972.gadā valdība šo namu noīrēja un iekārtoja tajā aprūpes centru personām ar īpašām vajadzībām, taču līgumu nācās lauzt pirms pieciem gadiem, jo īpašniece atteicās dot atļauju nama kapitālremontam. Tomēr valsts joprojām maksā īpašniecei renti, lai ēka paliktu neizmantota.

9.aprīlī valdība paziņoja, ka namu, kas kopš 2011.gada stāv tukšs, atsavinās.

Sobotka uzsvēra, ka atsavināšana ir nepieciešama, piebilstot, ka valdība mēģinājusi atrast kādu iespēju ēku izmantot un nopirkt no īpašnieces, bet bez rezultātiem.

"Manuprāt, nojaukšana (..) būtu tīrākais risinājums," uzskata ministrs, lai gan ēka atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā un iekļauta vēsturiskā mantojuma objektu sarakstā.

Iekšlietu ministrijas preses pārstāvis svētdien paskaidroja, ka tas bijis ministra personiskais viedoklis un jautājums vēl nav izlemts.

Sobotka ir uzaicinājis vēsturnieku komisiju nākt klajā ar ieteikumiem ēkas tālākai izmantošanai.

"Mēs pašreiz aplūkojam iespēju pieņemt likumu, kas piespiestu mainīt īpašumtiesības un nodotu īpašumu Austrijas Republikai," sacīja ministrijas pārstāvis.

"Pēdējos pāris gados mēs esam nonākuši pie secinājuma, ka atsavināšana ir vienīgais veids, kā izvairīties no ēkas izmantošanas nacistu simpatizētāju mērķiem," viņš piebilda.

Aptuveni 800 kvadrātmetru lielais īpašums pašreiz valstij izmaksā 4800 eiro mēnesī.

LETA/Foto: EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • 19 gadus veca "Range Rover" vadītāja pa Jūrmalas šoseju triecas ar 154 km/h 43
  • Gaismā nācis pikants noslēpums no Ivankas Trampas tīņu gadiem. Neredzēti FOTO 4
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 9