Džo Koksa bija guvusi nopietnus ievainojumus un atrodās kritiskā stāvoklī slimnīcā. Pievakarē viņa nomira.

Mirusi sašautā angļu deputāte, kura iestājās par britu palikšanu Eiropas Savienībā 43

Ārzemēs
2016. gada 16. jūnijā 19:29
No gūtajām traumām mirusi ceturtdien savā vēlēšanu apgabalā Anglijas ziemeļos sašautā Lielbritānijas parlamenta deputāte Džo Koksa no opozīcijā esošās leiboristu partijas, paziņoja policija.

41 gadu vecā divu bērnu māte Koksa incidentā Birstolā tika sašauta un sadurta.

Koksa uzbrukumā guva nopietnus ievainojumus un atradās kritiskā stāvoklī. Vieglus ievainojumus guva arī kāds vīrietis vecumā no 40 līdz 50 gadiem.

Saistībā ar uzbrukumu aizturēts 52 gadus vecs vīrietis, paziņoja policija, piebilstot, ka netiek meklēts kāds cits aizdomās turamais.

Pēc ziņām par deputātes sašaušanu par savu pasākumu apturēšanu paziņoja gan kampaņa par Lielbritānijas palikšanu Eiropas Savienībā (ES), gan kampaņa par tās izstāšanos.

"Mēs uz dienu apturam visus kampaņas pasākumus. Mūsu domas ir ar Džo Koksu un viņas ģimeni," teikts kampaņas "Britain Stronger In Europe" paziņojumā tviterī.

Koksa atbalstīja Lielbritānijas palikšanu ES, tomēr nav skaidrs, vai uzbrukumam ir kāda saistība ar nākamnedēļ paredzēto referendumu.

Tikmēr Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons atcēlis ceturtdienas vakarā Gibraltārā paredzēto pasākumu atbalstam Lielbritānijas palikšanai ES.

"Ir pareizi, ka pēc šausmīgā uzbrukuma Džo Koksai atcelti visi kampaņas pasākumi. Es nerīkošu šīvakara mītiņu Gibraltārā," tviterī raksta Kamerons.

"Britain Stronger in Europe" paziņoja, ka Kamerons jau ir ieradies Gibraltārā un vēlāk ceturtdien izdos paziņojumu.

Birstola pēc Koksas sašaušanas - video:

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA, Reuters/Scanpix/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 46
  • 19 gadus veca "Range Rover" vadītāja pa Jūrmalas šoseju triecas ar 154 km/h 20
  • Kijevā nošauts bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Voroņenkovs 5