31 Foto
Laikraksts "The Times" ziņo, ka neilgi pirms Džo Koksas nāves policija bija apsvērusi iespēju nodrošināt viņai papildu apsardzi.

Nogalinātā britu deputāte bija sūdzējusies policijai par viņai izteiktiem draudiem 13

Ārzemēs
2016. gada 17. jūnijā 13:42
Lielbritānijas parlamenta deputāte no Leiboristu partijas Džo Koksa, kas ceturtdien tika nošauta savā vēlēšanu apgabalā Anglijas ziemeļos, šogad bija sūdzējusies policijai par viņai izteiktiem draudiem, piektdien paziņoja policija.

Saistībā ar šiem draudiem policija martā aizturēja kādu vīrieti un izteica viņam brīdinājumu, tomēr šis nav tas pats vīrietis, kurš atrodas apcietinājumā aizdomās par ceturtdien sarīkoto uzbrukumu, teikts Skotlendjarda paziņojumā.

41 gadu vecā Koksa, kas ir divu bērnu māte, ceturtdien Jorkšīras novada Birstolas ciemā tika vairākkārt sašauta un sadurta un vēlāk nomira.

Slepkavība notika nedēļu pirms Lielbritānijā paredzētā referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Koksa atbalstīja Lielbritānijas palikšanu ES un bija pazīstama ar piedalīšanos kampaņā Sīrijas bēgļu atbalstam.

"Policisti saņēma no parlamenta deputātes Džo Koksas paziņojumu par ļaunprātīgu komunikāciju un 2016.gada martā saistībā ar izmeklēšanu aizturēja kādu vīrieti," teikts policijas paziņojumā. "Šis vīrietis pēc tam saņēma policijas brīdinājumu. Policijas brīdinājumu saņēmušais vīrietis nav tas, kurš atrodas apcietinājumā Vestjorkšīras grāfistē."

Laikraksts "The Times" ziņo, ka neilgi pirms Koksas nāves policija bija apsvērusi iespēju nodrošināt viņai papildu apsardzi.

Policija ir paziņojusi, ka saistībā ar uzbrukumu Koksai īsi pēc tā tika aizturēts kāds 52 gadus vecs vīrietis un notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu slepkavības motīvus. Britu mediji šo vīrieti identificējuši kā Tomasu Meiru.

Kaimiņi pastāstīja laikrakstiem, ka Meirs bijis vientuļnieks, kas dzīvojis šajā rajonā desmitiem gadu, tomēr ir ziņots par viņa labēji ekstrēmiem uzskatiem.

ASV pilsoņtiesību aizstāvju organizācija "Southern Poverty Law Center" paziņojusi, ka Meirs atbalstījis ASV bāzētu neonacistu grupējumu "Nacionālā alianse" (NA).

"Saskaņā ar "Southern Poverty Law Center" iegūtiem dokumentiem Meirs desmitiem gadu bijis uzticams Nacionālās alianses (NA) atbalstītājs un NA savulaik bijusi "galvenā neonacistu organizācija Savienotajās Valstīs".

"Southern Poverty Law Center" savā tīmekļa vietnē informējusi, ka Meirs iztērējis vairāk nekā 620 ASV dolāru par NA materiālu iegādi. NA aicināja izveidot valsti tikai baltajiem un iznīdēt ebrejus.

Pilsoņtiesību aizstāvības organizācijas vietnē publicēti divi rēķini par Meira pasūtītiem NA žurnāliem uz adresi Vestjorkšīras grāfistē.

Saskaņā ar "Southern Poverty Law Center" datiem vienā Meira nopirktā rokasgrāmatā bijušas instrukcijas par to, kā izgatavot šaujamieroci no ikdienā pieejamiem materiāliem. Britu mediji citē uzbrukuma aculiecinieku teikto, ka uzbrucēja lietotais šaujamierocis izskatījies "vecmodīgs" vai "mājās izgatavots".

Viens aculiecinieks ziņu aģentūrai "Press Association" pastāstīja, ka šāvējs uzbrukuma laikā vairākkārt saucis "put Britain first" ("Lielbritāniju pirmajā vietā").

Tajā pašā laikā galēji labējā pret imigrāciju noskaņotā organizācija "Britain First" nākusi klajā ar paziņojumu, ka tā "acīmredzami nav iesaistīta" šajā uzbrukumā un "nekad neatbalstītu šāda veida izturēšanos".

Meira brālis Skots Meirs laikrakstam "Daily Telegraph" apgalvojis, ka Tomass "nav vardarbīgs" un nepavisam nav interesējies par politiku.

"Viņam pagātnē ir bijusi psihiska slimība, bet viņš saņēma palīdzību," sacīja Skots Meirs.

"Daily Telegraph" vēsta, ka Meirs abonējis arī Dienvidāfrikas žurnālu "S.A. Patriot", kuru izdevusi aparteīdu atbalstoša organizācija ar redakcionālu nostāju pret multikulturālismu.

 

LETA/Foto: EPA/LETA, Reuters/Scanpix/LETA, AFP/Scanpix/LETA, AP/Scanpix/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Liepājnieks Antons tiesā uzvar "Rimi" un piedzen 200 eiro 25
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 28
  • Pēc terorakta Londonā šī sieviete lakatā kritusi nežēlastībā 34