Kamerons brīdinājis, ka izstāšanās negatīvi ietekmētu tirdzniecību un investīcijas un varētu novest Lielbritāniju recesijā, un vērsies pie neizlēmušajiem, aicinot viņus nedoties labāk balsot.

Kamerons 4 dienas pirms referenduma: "Lielbritāniju gaida eksistenciāla izvēle" 5

Pasaulē
2016. gada 19. jūnijā 14:48 2016. gada 19. jūnijā 14:48
Svētdien, četras dienas pirms Lielbritānijā gaidāmā referenduma par dalību Eiropas Savienībā (ES), gan izstāšanās atbalstītāji, gan pretinieki atsākuši kampaņas pasākumus, kas tika apturēti saistībā ar parlamenta deputātes Džo Koksas slepkavību.

Kā paziņojis premjerministrs Deivids Kamerons, valsti gaida "eksistenciāla izšķiršanās", no kuras "nebūs atpakaļceļa".

Viņš brīdinājis, ka izstāšanās negatīvi ietekmētu tirdzniecību un investīcijas un varētu novest Lielbritāniju recesijā, un vērsies pie neizlēmušajiem, aicinot viņus nedoties labāk balsot.

"Ja neesat pārliecināti, neuzņemieties izstāšanās riskus. Ja nezināt, [kā balsot], neejiet," viņš rakstījis izdevumā "The Sunday Telegraph".

Pēc Kamerona vārdiem, referendums iezīmēs lūzumu, kas izšķirs, kāda Lielbritānija būs turpmāk. "Vai izvēlēsimies [eiroskeptiķu Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP) līdera Naidžela] Farāža vīziju, kas Lielbritānijai nozīmēs soli atpakaļ, šķels, nevis vienos? (..) Vai arī izraudzīsimies tolerantu, liberālu Lielbritāniju, valsti, kura savās problēmās nevaino citus, nežēlojas par pagātni, bet raugās nākotnē ar cerībām, optimismu un uzticēšanos?" vaicājis premjers.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Porziņģi aizstāv NBA leģenda Šakils O’Nīls: “Nomainiet visus citus. Tikai ne viņu!” 4
Kad puisim aizliedza birojā nākt šortos, viņš uzvilka kleitu 19
Kā skaļi virsraksti ķer slinkus lasītājus 8
Skatīt visus komentārus