Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Laivas iekļuvušas vētrā, apgāzušās un nogrimušas.

Karēlijā vētras laikā noslīkuši 13 bērni no Maskavas. FOTO 27

Pasaulē
2016. gada 19. jūnijā 20:40 2016. gada 19. jūnijā 20:40
Karēlijā vētras laikā ezerā noslīkuši 13 bērni vecumā no 12 līdz 15 gadiem un viens pieaugušais, svētdien paziņojis Krievijas Izmeklēšanas komitejas preses pārstāvis Vladimirs Markins.

Nelaime notikusi Sjamezerā, kur sestdien no bērnu atpūtas nometnes trijās laivās bija devušies izbraukumā 47 bērni un četri instruktori. Laivas iekļuvušas vētrā, apgāzušās un nogrimušas. Visi bērni bijuši no Maskavas.

Sākotnēji tika ziņots, ka izglābti 36 cilvēki, bet vēlāk noskaidrojies, ka vēl viens cilvēks dzīvs atrasts krastā. Svētdienas pievakarē atrasti trīs pēdējie bojāgājušie, un meklēšanas operācija līdz ar to beigusies. Pieci bērni nogādāti slimnīcā.

Saistībā ar notikušo ierosināta krimināllieta "Par drošības noteikumiem neatbilstošu pakalpojumu sniegšanu, kas izraisījusi divu vai vairāku cilvēku nāvi". Viens instruktors aizturēts un tiek nopratināts.

Pēc Krievijas Federālās tūrisma aģentūras ziņām, tā nav bijusi organizēta tūristu grupa, bet bērni bāreņi un bērni no nelabvēlīgām ģimenēm, kas nometnē ieradušies ar Maskavas mērijas gādību. Glābšanas vestes viņiem bijušas, taču grupa nav reģistrējusies Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrijā un acīmredzot nav zinājusi par gaidāmo vētru, lai gan šāds brīdinājums izplatīts jau piektdien.

Uz Karēliju devies augsts Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrijas pārstāvis, kā arī ārsti un psihologi.

Karēlijas vadītājs Aleksandrs Hudilainens pirmdien izsludinājis republikā sēras.


BNS / Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 16
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 66
Rodions Kurucs pastāsta, kāpēc nespēlēja Latvijas jaunatnes izlasēs un kāpēc pieņems Spānijas sportista pilsonību
Skatīt visus komentārus