Protestu laikā tika aizdedzinātas dažas automašīnas, un uz pilsētas pašvaldības ēku tika mesta degbumba. Vairāki desmiti cilvēku aizturēti.

Asiņaini skolotāju protesti Meksikā. Vairāk nekā 100 ievainoto un 6 bojāgājušie. FOTO 7

Pasaulē
2016. gada 20. jūnijā 11:45 2016. gada 20. jūnijā 11:45
Meksikas dienvidos svētdien notika policijas sadursmes ar skolotāju protestu dalībniekiem, kuri bloķēja ceļus, un šajās sadursmēs gāja bojā vismaz seši cilvēki un vairāk nekā 100 tika ievainoti.

Policija lietoja asaru gāzi, lai izklīdinātu protestētājus. Varas iestādes noliedza ziņas, ka policija esot lietojusi letālus ieročus demonstrācijas izklīdināšanai Oahakas štata Asunsjonas Nočistlanas pilsētā.

Federālās policijas priekšnieks Enrike Galindo norādīja, ka protestu vietā dislocēta arī bruņotu policistu vienība pēc tam, kad neidentificēti cilvēki šāva pret "policiju un iedzīvotājiem".

"Skolotāji nemaz nebija iesaistīti šajās lietās," viņš paziņoja preses konferencē.

Visi seši bojāgājušie esot civilpersonas, kuru vidū ir arī 53 ievainotie. Ievainoti arī 55 policisti, tostarp astoņiem esot šautas brūces, informēja amatpersonas.

Protestu laikā tika aizdedzinātas dažas automašīnas, un uz pilsētas pašvaldības ēku tika mesta degbumba. Vairāki desmiti cilvēku aizturēti.

Arodbiedrība “Izglītības darbinieku nacionālais koordinators” (CNTE) ir vadījusi Oahakas štatā vairākas dienas notikušos protestus pret izglītības reformu un divu šīs arodbiedrības līderu aizturēšanu.

Mazāk intensīvas sadursmes notika vismaz divās pilsētās, tostarp štata galvaspilsētā Oahakā.

CNTE ir pret Meksikas prezidenta Enrikes Penjas Njeto izglītības reformu, kas paredz veikt skolotāju darba novērtējumu.

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA, AP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Pasauli sajūsmina burvīga ģimene ar 12 Persijas kaķiem 5
8 svarīgas lietas, ja vēlies tikt vaļā no apaļīga vēderiņa
Latvietim Romānam Krilovam briti piespriež 9 gadus cietumā - tieši Tēva dienā viņš nogalināja gādīgu tēti 7
Skatīt visus komentārus