Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Regulatora direktīvā telekanāli aicināti ņemt vērā Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina aicinājumu izveidot "kultūras pašpaļāvību" un "kvalitatīvus raidījumus ar ķīniešu kultūras iezīmēm".

Ķīna stingrāk kontrolēs "ārvalstu iedvesmotus" vietējās televīzijas raidījumus

Pasaulē
2016. gada 20. jūnijā 12:37 2016. gada 20. jūnijā 12:37
Ķīnas televīzijas regulators ir ieviesis stingrāku kontroli pār vietējiem televīzijas raidījumiem, kas izmanto ārvalstīs radītus formātus, to pamatojot ar mērķi panākt lielākus jauninājumus Ķīnas telekanālu vidū.

Valsts preses, publikāciju, radio, filmu un televīzijas pārvalde paziņoja, ka no 1.jūlija nekavējoties tiks aizliegti jaunie importētie televīzijas raidījumi, ja tie divus mēnešus iepriekš nebūs reģistrēti vietējās iestādēs.

Satelīttelevīzijas drīkstēs pārraidīt tikai divus raidījumus ar importētām autortiesībām skatītākajos raidlaikos no 19.30 līdz 22.30. Tās arī varēs izrādīt tikai vienu Ķīnā līdz šim nerādītu ārvalstu formāta raidījumu, turklāt ārpus skatītākajiem raidlaikiem.

Jaunie noteikumi ir domāti, lai veicinātu jauninājumus Ķīnas telekanālu vidū, skaidroja regulators.

Regulatora direktīvā telekanāli aicināti ņemt vērā Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina aicinājumu izveidot "kultūras pašpaļāvību" un "kvalitatīvus raidījumus ar ķīniešu kultūras iezīmēm".

Ķīna jau ir pastiprinājusi centienus bloķēt virtuālos privātos telekanālus, kas tiek izmantoti, lai apietu valsts stingro interneta kontroli.

Ķīna arī ļauj importēt 34 ārzemju filmas gadā, baidoties, ka pilnīga piekļuve ārvalstu filmām sagraus valsts filmu nozari.

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Tretjakovam atņem Sočos izcīnīto zeltu, par olimpisko čempionu kļūst Martins Dukurs 83
Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 16
Pievienot komentāru