Regulatora direktīvā telekanāli aicināti ņemt vērā Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina aicinājumu izveidot "kultūras pašpaļāvību" un "kvalitatīvus raidījumus ar ķīniešu kultūras iezīmēm".

Ķīna stingrāk kontrolēs "ārvalstu iedvesmotus" vietējās televīzijas raidījumus

Ārzemēs
2016. gada 20. jūnijā 12:37
Ķīnas televīzijas regulators ir ieviesis stingrāku kontroli pār vietējiem televīzijas raidījumiem, kas izmanto ārvalstīs radītus formātus, to pamatojot ar mērķi panākt lielākus jauninājumus Ķīnas telekanālu vidū.

Valsts preses, publikāciju, radio, filmu un televīzijas pārvalde paziņoja, ka no 1.jūlija nekavējoties tiks aizliegti jaunie importētie televīzijas raidījumi, ja tie divus mēnešus iepriekš nebūs reģistrēti vietējās iestādēs.

Satelīttelevīzijas drīkstēs pārraidīt tikai divus raidījumus ar importētām autortiesībām skatītākajos raidlaikos no 19.30 līdz 22.30. Tās arī varēs izrādīt tikai vienu Ķīnā līdz šim nerādītu ārvalstu formāta raidījumu, turklāt ārpus skatītākajiem raidlaikiem.

Jaunie noteikumi ir domāti, lai veicinātu jauninājumus Ķīnas telekanālu vidū, skaidroja regulators.

Regulatora direktīvā telekanāli aicināti ņemt vērā Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina aicinājumu izveidot "kultūras pašpaļāvību" un "kvalitatīvus raidījumus ar ķīniešu kultūras iezīmēm".

Ķīna jau ir pastiprinājusi centienus bloķēt virtuālos privātos telekanālus, kas tiek izmantoti, lai apietu valsts stingro interneta kontroli.

Ķīna arī ļauj importēt 34 ārzemju filmas gadā, baidoties, ka pilnīga piekļuve ārvalstu filmām sagraus valsts filmu nozari.

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • 10 populārākās kļūdas, ko pieļauj meiteņu audzināšanā 4
  • Reirs pat nevarot normāli strādāt. Labklājības ministrija skaidro, kādēļ brūk tās ēka 23
  • Kā viena muļķīga universitātes darbinieku nolaidība izpostīja jaunas sievietes dzīvi 7