Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Hodžess: "Tas rada "bažas", ka Krievija spēj izvērst 20 000 vīru lielu karaspēku un daudz bruņojuma uz NATO valsts robežām vai varbūt kaut kur Gruzijā vai Ukrainā."

Ģenerālis Hodžess: NATO vajadzīga "militārā Šengenas zona" 8

Pasaulē
2016. gada 20. jūnijā 22:12 2016. gada 20. jūnijā 22:12
NATO vajadzētu radīt "militāro Šengenas zonu", kas 28 valstu aliansei nodrošinātu pārvietošanās brīvību, intervijā britu raidsabiedrībai BBC sacīja ASV sauszemes spēku pavēlnieks Eiropā ģenerālleitnants Bens Hodžess.

NATO nespēj ātri izvērst Austrumeiropā lielu karaspēku tā, kā to var Krievija, atzina ģenerālis.

"Krievi spēj lielos attālumos pārvietot milzīgas karaspēka daļas ļoti ātri," viņš norādīja.

Arī NATO ir vajadzīgs šāds ātrums, sacīja Hodžess.

"Trīs dienu brīdinājums - mums būtu jāspēj to paveikt," viņš norādīja.

Tas rada "bažas", ka Krievija spēj izvērst 20 000 vīru lielu karaspēku un daudz bruņojuma uz NATO valsts robežām vai varbūt kaut kur Gruzijā vai Ukrainā", atzina ģenerālis.

"Krieviem ir tas, ko mēs saucam par pārvietošanās brīvību pa iekšējām līnijām. Viņi Krievijas teritorijas iekšienē var pārvietoties visur tik ātri, cik vien viņi to vēlas," viņš skaidroja.

Ģenerālis arī atzina, ka NATO Austrumeiropā trūkst kaujas kara aviācijas un tuvā darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības spēku.

Tomēr tas, ka ASV tērē 3,4 miljardus dolāru, "lai atgrieztu tehniku atpakaļ Eiropā", nostiprinās alianses atturēšanas spējas, viņš norādīja.

"Es redzu, ka tā [Krievija] ir vienīgais potenciālais drauds, kas var iznīcināt Savienotās Valstis vai Apvienoto Karalisti, vai Vāciju, vai jebkuru citu valsti, pateicoties tās kodolbruņojumam. Un viņi par kodolieročiem runā daudz," sacīja Hodžess.

LETA/Foto: Vida Press, AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 3
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 31
Skatīt visus komentārus