Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Karikatūrā uz "Berlingske" pirmās lapas attēlots puskails vīrs, kuram aiz muguras aizcirtušās ES durvis, noplēšot viņam uzvalku ar britu karoga motīviem un mugurā atstājot vien skrandas.

Avīze Dānijā iznākusi ar sleju angliski: "Arī mēs neciešam Eiropas Savienību, bet, lūdzu, palieciet!" 11

Pasaulē
2016. gada 23. jūnijā 17:41 2016. gada 23. jūnijā 17:41
Dānijas laikraksts "Berlingske " ceturtdien publicējis redakcijas ievadrakstu angļu valodā, mudinot britus palikt Eiropas Savienībā (ES). Dānijā daudzi bažījas, ka eiroskeptiskā ziemeļvalsts "Brexit" referenduma rezultātā var Briselē zaudēt svarīgu sabiedroto.

"Kā nācija mēs Dānijā saprotam jūsu skepsi par ES, iespējams, labāk nekā jebkura cits valsts. Trīs reizes mēs balsojām ar "nē" - 1992., 2000. un 2015.gadā, bet neizstājāmies," atgādina labējā avīze.

"Paliksim un cīnīsimies par pragmātiskākiem, labākiem un ilgtspējīgākiem Eiropas risinājumiem," aicina "Berlingske", piebilstot, ka Lielbritānijas balss ES ir vajadzīga, lai "cīnītos par brīvo tirdzniecību, priekšrakstu un birokrātijas salaušanu".

Karikatūrā uz "Berlingske" pirmās lapas attēlots puskails vīrs, kuram aiz muguras aizcirtušās ES durvis, noplēšot viņam uzvalku ar britu karoga motīviem un mugurā atstājot vien skrandas.

"Please Stay" ("Lūdzu, palieciet") aicina uz karikatūras publicētais ievadraksta virsraksts. Tā tulkojums angļu valodā publicēts avīzes tīmekļa vietnē.

Dānija bijusi skeptiska ES dalībvalsts jau kopš pievienošanās blokam 1973.gadā. Tā referendumā 1992.gadā noraidīja Māstrihtas vienošanos un pateica līgumam "jā" vien nākamajā gadā, kad bija saņēmusi garantijas izņēmuma tiesībām attiecībā uz eiro, aizsardzību, tieslietām un iekšlietām.

2000.gadā dāņu vēlētāji noraidīja pievienošanos eiro, bet pērn decembra referendumā vēlētāji noraidīja priekšlikumus, kas paredzēja atteikties no izņēmuma tiesībām attiecībā uz ES tieslietu normām.

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no freemalaysiatoday.com

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 93
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 15
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 17
Skatīt visus komentārus