Erdogans arī paudis gatavību darīt visu iespējamo, lai atjaunotu tradicionāli draudzīgās attiecības starp Turciju un Krieviju un kopīgi cīnītos pret terorismu.

Kremlis ziņo, ka Erdogans atvainojies par Krievijas bumbvedēja notriekšanu 15

Pasaulē
2016. gada 27. jūnijā 18:12 2016. gada 27. jūnijā 18:12
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans atvainojies par Krievijas bumbvedēja "Su-24" notriekšanu pagājušajā gadā un izteicis līdzjūtību bojāgājušā pilota ģimenei, pirmdien paziņoja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

"Krievijas Federācijas prezidents Putins saņēmis Turcijas prezidenta Erdogana vēstījumu, kurā Turcijas līderis izsaka savu ieinteresētību noregulēt situāciju, kas saistīta ar Krievijas kara lidmašīnas bojāeju," žurnālistiem pavēstīja Peskovs. "Turcijas valsts galva vēstījumā pauž dziļu līdzjūtību bojāgājušā krievu pilota ģimenei un saka: "Atvainojiet.""

Erdogans arī paudis gatavību darīt visu iespējamo, lai atjaunotu tradicionāli draudzīgās attiecības starp Turciju un Krieviju un kopīgi cīnītos pret terorismu, pavēstīja Peskovs.

Vēstījumā arī teikts, ka sākta izmeklēšana saistībā ar Krievijas pilota bojāeju un uzsvērts, ka Turcijai "nekad nav bijis vēlmes un iepriekšēja nodoma notriekt Krievijas Federācijai piederošu lidmašīnu", paziņoja Peskovs.

Krievijas un Turcijas attiecības saasinājušās, kopš 24.novembrī Turcijas iznīcinātāji pie Sīrijas robežas notrieca Krievijas bumbvedēju "Su-24". Turcija paziņojusi, ka Krievijas lidmašīna pārkāpusi tās gaisa telpu, bet Krievija to noliedz un uzstāj, ka tā bijusi Turcijas plānota provokācija. Ankara atteicās atvainoties par notikušo, savukārt Krievija ieviesa ekonomiskās sankcijas pret Turciju.

Erdogans pēc attiecību pasliktināšanās vēlējās tikties ar Putinu Parīzes klimata konferences laikā, tomēr Krievijas līderis to noraidīja.

Pēdējo mēnešu laikā Turcijas amatpersonas ir ieturējušas uz samierināšanos vērstu toni. Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu ierosinājis izveidot darba komiteju abu valstu domstarpību atrisināšanai.

Krīze abu valstu attiecībās smagi skārusi Turcijas tūrisma nozari, krasi krītot Krievijas tūristu skaitam Turcijas kūrortos.

Turcijas iznīcinātāji notriec Krievijas bumbvedēju - video:

 

 

LETA.Foto: EPA/LETA, AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Nevainīga jaunā drona testēšana izvēršas par īstu trilleri
Dramatisks skats Slokā: jēgu pārdzēris svinētājs skurbuli izguļ zem vilciena 42
Mūsu basketbolistes dramatiskā mačā uzvar Itāliju un pirmo reizi brauks uz Pasaules kausa finālturnīru 5
Skatīt visus komentārus