Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
EP aicina Lielbritānijas valdību ievērot cilvēku demokrātiski pieņemto lēmumu, sākot nekavējoties īstenot izstāšanās procedūru, proti, īstenojot līguma par ES 50.pantu, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt izstāšanās sarunas.

Eiropas Parlaments mudina Lielbritāniju strauji izstāties no Eiropas Savienības 9

Pasaulē
2016. gada 28. jūnijā 16:40 2016. gada 28. jūnijā 16:40
(Ziņa papildināta 21:00) Lielbritānijai pilnībā jāievēro un nekavējoties jāīsteno iedzīvotāju vairākuma izteiktā griba, oficiāli izstājoties no Eiropas Savienības (ES), pirms runāt par jaunām attiecībām ar ES, tā ārkārtas plenārsesijā pieņemtā rezolūcijā norādījuši Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.

Kā liecina EP paziņojums, deputāti arī uzsver, ka steidzami vajadzīga dziļa ES reforma, lai veidotu ES, kas saviem iedzīvotājiem spēj sniegt to, ko viņi vēlas.

Pēc EP politisko grupu vadītāju debatēm ar Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru un Nīderlandes prezidentūras pārstāvi Žanīni Hennisu-Plashārti EP otrdien pieņēma rezolūciju par "lēmumu izstāties no ES, ar ko noslēdzās Lielbritānijas referendums". Tekstu deputāti apstiprināja ar 395 balsīm par, 200 pret un 71 atturoties.

EP aicina Lielbritānijas valdību ievērot cilvēku demokrātiski pieņemto lēmumu, sākot nekavējoties īstenot izstāšanās procedūru, proti, īstenojot līguma par ES 50.pantu, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt izstāšanās sarunas.

Pārstāvot Nīderlandes prezidentūru, Nīderlandes ministre Žanīna Hennisa-Plashārte debašu laikā paudusi, ka Lielbritānijai būtu jādod laiks, lai tā atgūtos pēc referenduma un pieņemtu vajadzīgos lēmumus. Vienlaikus Eiropai ir arī jauns uzdevums - pārliecināt tās iedzīvotājus, ka vienotība joprojām ir labākā izvēle, uzskata Hennisa-Plashārte.

Tikmēr Eiropas Tautas partijas grupas līderis Manfreds Vēbers uzsvēris, ka ir pagājis samierināšanās centienu laiks un pašiem Lielbritānijas politiķiem beidzot būtu jāuzņemas atbildība, nevis jāvaino Brisele. Savukārt Sociālistu un Demokrātu grupas vadītājs Džanni Pitella vērsis uzmanību, ka ES nedrīkst kļūt par ķīlnieku Konservatīvo partijas iekšpolitiskajām peripetijām un Lielbritānijai nevajag vilcināties ar oficiāla paziņojuma iesniegšanu par izstāšanos.

Tikmēr ES vadību kritizējusi pie politiskajām grupām nepiederošā Lielbritānijas pārstāve Daiena Dodsa, kura norādījusi, ka ES gadiem izlikusies nedzirdam britu pausto neapmierinātību. Viņas ieskatā Lielbritānija gan šādi nav pagriezusi Eiropai muguru.

Lai "novērstu nenoteiktību", kas nelabvēlīgi ietekmē visus, un aizsargātu ES integritāti, Lielbritānijas premjerministram ir jāpaziņo referenduma rezultāti jau Eiropadomes šī gada 28.-29.jūnija sanāksmē, lai varētu pēc iespējas ātrāk sākt izstāšanās procedūru un sarunas, mudina EP.

Kā ziņots, Lielbritānijas izstāšanos no ES atbalstījuši 51,9% referenduma dalībnieku, liecina paziņotie galīgie rezultāti. Savukārt 48,1% balsotāju iestājušies par valsts palikšanu blokā, informēja šīs valsts vēlēšanu komisija.

Par izstāšanos nobalsojuši 17,4 miljoni referenduma dalībnieku, bet par palikšanu ES - 16,1 miljons. Līdz ar to izstāšanās piekritēju balsu pārsvars ir nepilns 1,3 miljoni.


LETA / Foto: AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Atrasta teju mēnesi pazudusī pusaudze Nora 25
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 4
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 12
Skatīt visus komentārus