Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Visos šajos gadījumos iesaistītas "Malm" mēbeles. Vēl 17 bērni ievainoti negadījumos ar tām.

Pēc 6 bērnu nāves Skandināvijas mājas preču gigants "Ikea" atsauc kumodes 10

Pasaulē
2016. gada 29. jūnijā 12:12 2016. gada 29. jūnijā 12:12
Zviedrijas mēbeļu ražotājs IKEA otrdien paziņoja, ka Ziemeļamerikā atsauc vairāk nekā 35 miljonus lāžu un kumožu pēc tam, kad seši bērni ASV nomira, pakļūstot zem mēbelēm.

Pasaulē lielākais mēbeļu tirgotājs atsauca 29 miljonus ASV pārdotu preču vienību un 6,6 miljonus Kanādā pārdotu preču vienību, liecina IKEA un abu Ziemeļamerikas valstu preču drošuma regulatoru sniegtā informācija.

Atsauktās preces ir "nestabilas, ja nav pienācīgi nostiprinātas pie sienas, izraisot apgāšanās vai iesprūšanas riskus, kā rezultātā bērni var iet bojā vai gūt traumas", teikts IKEA atzara Ziemeļamerikā izplatītajā paziņojumā.

Astoņi miljoni no ASV atsauktajām mēbelēm ir kolekcijas "Malm" lādes un kumodes, bet 21 miljons - citu kolekciju bērnu un pieaugušo lādes un kumodes. Visas atsauktās mēbeles ražotas 2002.-2016.gadā.

Kanādā, kur nav reģistrēts neviens nāves gadījums saistībā ar IKEA mēbelēm, varas iestādes atsaukušas desmitiem modeļu, kas ražoti kopš 1993.gada.

Abās valstīs klienti var pilnībā atgūt naudu par atsaukto mēbeli, tuvākajā veikalā saņemt komplektu mēbeles nostiprināšanai pie sienas vai arī izsaukt IKEA personālu, kas bez maksas nostiprinās mēbeli.

ASV gājuši bojā seši bērni, tostarp 2014.gada februārī, kad kumode ar sešām atvilktnēm uzgāzās divus gadus vecam zēnam, 2014.gada jūnijā gadu un 11 mēnešus vecs zēns nomira, kad tika iesprostots zem kumodes ar trim atvilktnēm, bet šā gada februārī gadu un desmit mēnešus vecs zēns gāja bojā, kad viņam uzgāzās kumode ar sešām atvilktnēm.

Visos šajos gadījumos iesaistītas "Malm" mēbeles. Vēl 17 bērni ievainoti negadījumos ar tām.

IKEA arī paziņojusi par 41 negadījumu ASV, kurā iesaistītas citu kolekciju mēbeles. Šajos negadījumos 1989., 2002. un 2007.gadā gājuši bojā trīs bērni, bet 19 bērni ievainoti.

Kompānija informēja, ka pēdējo 13 gadu laikā pārdoti 147 miljoni lāžu un kumožu, no kurām 78 miljoni ir "Malm" mēbeles. IKEA uzsvēra, ka tās atbilst visām drošības prasībām, ja ir pienācīgi nostiprinātas pie sienas.

Pērn IKEA ASV un Kanādā sāka kampaņu, ar aicinājumu "Malm" mēbeļu īpašniekiem tās nostiprināt pie sienas.

BNS/Foto: AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Kārdinājums, no kura nespēj atturēties pat Holivudas skaistules. Diemžēl... 7
Atklāta jauna Zemes līdziniece 14
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 18
Skatīt visus komentārus