Visos šajos gadījumos iesaistītas "Malm" mēbeles. Vēl 17 bērni ievainoti negadījumos ar tām.

Pēc 6 bērnu nāves Skandināvijas mājas preču gigants "Ikea" atsauc kumodes 10

Ārzemēs
2016. gada 29. jūnijā 12:12
Zviedrijas mēbeļu ražotājs IKEA otrdien paziņoja, ka Ziemeļamerikā atsauc vairāk nekā 35 miljonus lāžu un kumožu pēc tam, kad seši bērni ASV nomira, pakļūstot zem mēbelēm.

Pasaulē lielākais mēbeļu tirgotājs atsauca 29 miljonus ASV pārdotu preču vienību un 6,6 miljonus Kanādā pārdotu preču vienību, liecina IKEA un abu Ziemeļamerikas valstu preču drošuma regulatoru sniegtā informācija.

Atsauktās preces ir "nestabilas, ja nav pienācīgi nostiprinātas pie sienas, izraisot apgāšanās vai iesprūšanas riskus, kā rezultātā bērni var iet bojā vai gūt traumas", teikts IKEA atzara Ziemeļamerikā izplatītajā paziņojumā.

Astoņi miljoni no ASV atsauktajām mēbelēm ir kolekcijas "Malm" lādes un kumodes, bet 21 miljons - citu kolekciju bērnu un pieaugušo lādes un kumodes. Visas atsauktās mēbeles ražotas 2002.-2016.gadā.

Kanādā, kur nav reģistrēts neviens nāves gadījums saistībā ar IKEA mēbelēm, varas iestādes atsaukušas desmitiem modeļu, kas ražoti kopš 1993.gada.

Abās valstīs klienti var pilnībā atgūt naudu par atsaukto mēbeli, tuvākajā veikalā saņemt komplektu mēbeles nostiprināšanai pie sienas vai arī izsaukt IKEA personālu, kas bez maksas nostiprinās mēbeli.

ASV gājuši bojā seši bērni, tostarp 2014.gada februārī, kad kumode ar sešām atvilktnēm uzgāzās divus gadus vecam zēnam, 2014.gada jūnijā gadu un 11 mēnešus vecs zēns nomira, kad tika iesprostots zem kumodes ar trim atvilktnēm, bet šā gada februārī gadu un desmit mēnešus vecs zēns gāja bojā, kad viņam uzgāzās kumode ar sešām atvilktnēm.

Visos šajos gadījumos iesaistītas "Malm" mēbeles. Vēl 17 bērni ievainoti negadījumos ar tām.

IKEA arī paziņojusi par 41 negadījumu ASV, kurā iesaistītas citu kolekciju mēbeles. Šajos negadījumos 1989., 2002. un 2007.gadā gājuši bojā trīs bērni, bet 19 bērni ievainoti.

Kompānija informēja, ka pēdējo 13 gadu laikā pārdoti 147 miljoni lāžu un kumožu, no kurām 78 miljoni ir "Malm" mēbeles. IKEA uzsvēra, ka tās atbilst visām drošības prasībām, ja ir pienācīgi nostiprinātas pie sienas.

Pērn IKEA ASV un Kanādā sāka kampaņu, ar aicinājumu "Malm" mēbeļu īpašniekiem tās nostiprināt pie sienas.

BNS/Foto: AFP/Scanpix/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 42
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 68
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 46