Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
1999.-2013.gadā pašreizējā aizlieguma dēļ Meksikā miruši vairāk nekā 2000 sieviešu, jo viņam aborts veikts antisanitāros apstākļos.

Meksikas Augstākā tiesa noraida aborta legalizāciju 1

Pasaulē
2016. gada 30. jūnijā 08:52 2016. gada 30. jūnijā 08:52
Meksikas Augstākā tiesa ir noraidījusi iespēju legalizēt abortu, tomēr ir aicinājusi valstī, kur dominē katoļticība, sākt plašākas diskusijas par šo jautājumu.

Trīs tiesas pirmās palātas, kas izskata krimināllietas, tiesneši balsoja par to, ka tiek noraidīta iniciatīva par konstitūcijai neatbilstošiem atzīt divus likumus, kas aizliedz abortu un krasi ierobežo procedūras veikšanu medicīnisku iemeslu dēļ. Viens tiesnesis balsoja par šo likumu atzīšanu par valsts pamatlikumam neatbilstošiem.

Lai gan Mehiko kopš 2007.gada ir atļauts aborts pirmajos trīs grūtniecības mēnešos, pārējā valstī tas ir aizliegts, izņemot gadījumus, kad grūtniecība apdraud mātes dzīvību.

Aborta legalizācijas iniciatīvas autoru mērķis bija ļaut abortu veikt plašākam sieviešu lokam ar citām medicīniskām problēmām un par nelikumīgu atzīt pašlaik spēkā esošo cietumsodu par nelegāli veiktu abortu. Pašlaik par to draud līdz pieciem gadiem cietumā.

Augstākās tiesas loceklis Arturo Saldivars, kurš iesniedza iniciatīvu, norādīja, ka pašlaik spēkā esošais sodu kodekss "diskriminē sievietes veselību".

Viņa iniciatīvā arī bija ierosināts sodu par nelegāla aborta veikšanu noteikt atbilstoši grūtniecības posmam.  

1999.-2013.gadā pašreizējā aizlieguma dēļ Meksikā miruši vairāk nekā 2000 sieviešu, jo viņam aborts veikts antisanitāros apstākļos.

Augstākās tiesas debašu laikā pie ēkas skaļā demonstrācijā piedalījās ap 200 pret abortiem noskaņotu aktīvistu un vairāki simti reformu atbalstītāju.

Tiesa noraidīja iniciatīvu mīkstināt abortu ierobežojumus, bet uzsvērta, ka jautājums ir svarīgs un valstij būtu jāizstrādā jauns ierosinājums, kas jāizskata tuvāko mēnešu laikā.

BNS / Foto: AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Rīdzinieks Deniss nopircis dzīvokli, kas trīc no trolejbusiem. Neko darīt īsti nevar 11
Bērniem NAV jāpiesaka mazie brāļi vai māsas. Psihoterapeite: "Neuzkraujiet vecākajiem bērniem savus pienākumus!" 3
Pievienot komentāru