Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Katru gadu svētkos, kas sākas 6.jūlijā un turpinās deviņas dienas, Pamplonas vecpilsētas šaurās ieliņas piepilda cilvēku pūļi, kas dzied, dejo, ēd un dzer.

Pamplonā svētku laikā māju sienas "urinēs pretī" tiem, kas publiski nokārtojas 2

Pasaulē
2016. gada 30. jūnijā 11:11 2016. gada 30. jūnijā 11:11
Ikgadējo Svētā Fermina svētku norises laikā Spānijas ziemeļu pilsētā Pamplonā pašvaldība plāno pilsētas viduslaiku ēku sienas nokrāsot ar īpašu krāsu, kas atgrūdīs urīnu uz cilvēkiem, kas svētku laikā savas dabiskās vajadzības nokārtos tam neparedzētās vietās, vēstīja portāls "The Local".

Pašvaldībā informēja, ka krāsa, kas ir nepamanāma uz apstrādātās virsmas, atgrūž urīnu no nokrāsotās sienas tā, ka ar to piesūksies paša sabiedriskās kārtības traucētāja bikses un apavi.

Katru gadu svētkos, kas sākas 6.jūlijā un turpinās deviņas dienas, Pamplonas vecpilsētas šaurās ieliņas piepilda cilvēku pūļi, kas dzied, dejo, ēd un dzer, bet katru rītu uz pilsētas vēsturisko ēku sienām ir palikušas uzdzīves atstātas pēdas, bet karsto, saulaino dienu laika urīna pēdas uz ēku sienām kļūst vēl pamanāmākas.

Iepriekšējos gados pašvaldība pret šo problēmu cīnījās ar papildu pārvietojamo tualešu un sodu palīdzību.

Pērn 76 cilvēki svētku laikā tika pieķerti un sodīti par urinēšanu publiskā vietā. Viņiem policija noteica sodu 300 eiro, kas tiek samazināts līdz 150 eiro, ja tiek ātri samaksāts.

Pašvaldība norāda, ka urinēšanas ielās seku novēršanas izmaksas sasniedz 10 tūkstošus eiro, kā arī rada negatīvu pilsētas tēlu.

Popularitāti pasaulē slavenajam Pamplonas festivālam nodrošināja Ernesta Hemingveja 1926.gada romāns "Un saule lec", tāpēc svētku laikā notiekošajos vēršu skrējienos Spānijā ik gadus piedalās arī ASV pilsoņi.

Kopš 1924.gada, kad sākta datu apkopošana par Svētā Fermina svētku atzīmēšanu, no vēršu ragu radītiem ievainojumiem Pamplonā miruši 15 cilvēki.

 

 
 

BNS/Foto: AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 39
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 42
Pievienot komentāru