27 Foto
Daudzi gājiena dalībnieki sacīja, ka sagaida, lai likumdevēji bloķētu jebkādus soļus ES pamešanai.

Londonas ielas pārplūdina ES atbalstītāji, kuri vienojas protestā pret "Brexit" balsojumu. FOTO 59

Ārzemēs
2016. gada 2. jūlijā 18:20
Tūkstošiem Eiropas Savienības (ES) atbalstītāju sestdien devās gājienā pa Londonas ielām, protestējot pret referenduma balsojumu par Lielbritānijas izstāšanos no bloka.

Sestdienas trīs kilometru "Gājiens Eiropai" no Haidparka uz parlamentu tika organizēts sociālajos tīklos. Daudzi gājiena dalībnieki sacīja, ka sagaida, lai likumdevēji bloķētu jebkādus soļus ES pamešanai.

Viens no gājiena organizatoriem komiķis Marks Tomass sacīja, ka likumdevējiem nevajadzētu pieņemt likumus par izstāšanos, balstoties uz referenduma rezultātiem, kurus nodrošināja izstāšanās atbalstītāju pārspīlējumi un nepatiesā informācija par imigrāciju un EES tēriņiem.

"Mēs pieņemtu referenduma rezultātu, ja tas būtu izcīnīts godīgi. Taču tas bija pilns ar dezinformāciju," sacīja Tomass.

Lielbritānijas izstāšanos no ES 23.jūnijā notikušajā referendumā atbalstīja 51,9% referenduma dalībnieku, savukārt 48,1% balsotāju iestājās par valsts palikšanu blokā. Par izstāšanos nobalsoja 17,4 miljoni referenduma dalībnieku, bet par palikšanu ES - 16,1 miljons. Līdz ar to izstāšanās piekritēju balsu pārsvars ir nepilni 1,3 miljoni.

 

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 21
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 18
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 8