Cilvēki piemin sprādziena upurus, Irākā izsludinātas triju dienu sēras.

Pašnāvnieka sarīkotajā sprādzienā Bagdādē bojāgājušo skaits pārsniedz 200. FOTO 4

Ārzemēs
2016. gada 4. jūlijā 11:31
Svētdien Bagdādes iepirkšanās rajonā nograndušajā sprādzienā nogalināti vismaz 213 cilvēki, pirmdien paziņoja amatpersonas.

Pašnāvnieka sarīkotajā sprādzienā vēl vairāk nekā 200 cilvēku guvuši ievainojumus, paziņoja drošības dienestu un medicīnas iestāžu amatpersonas.

Mīnētās automašīnas sprādziens ap pusnakti nogranda galvaspilsētas Karradas rajonā, kur atrodas daudz veikalu un restorānu. Ielas tobrīd bija pilnas ļaužu, kuri pēc tumsas iestāšanās bija devušies iepirkties pirms svētkiem, kas noslēdz musulmaņu gavēņa mēnesi.

Sprādziens izraisīja nopietnu ugunsgrēku tuvējās mājās, ko nebija izdevies apdzēst vēl 12 stundas vēlāk.

Lielākā daļa upuru sprādziena brīdī atradušies daudzstāvu tirdzniecības un atpūtas centrā. Kā stāsta kāds izdzīvojušais sprādziena aculiecinieks, kas tobrīd bija izgājis no ēkas, viņam licies, ka sākusies zemestrīce. "Sāku zvanīt draugiem, bet neviens neatbildēja. Viens no viņiem gājis bojā, viens ir ievainots, bet vēl viens joprojām tiek meklēts," viņš piebildis.

Atbildību par šo terora aktu internetā publicētā paziņojumā uzņēmies grupējums "Islāma valsts", uzsverot, ka tas bijis vērsts pret šiītiem.

Dažas stundas pēc sprādziena nelaimes vietu apmeklēja Irākas premjerministrs Haiders al Abadi. Kā liecina videoieraksti sociālajos medijos, pūlis sagaidījis premjeru ar sašutuma saucieniem, paužot neapmierinātību par drošības situāciju galvaspilsētā.

Pieminot upurus, premjers izsludinājis Irākā triju dienu sēras.

Sprādziens sarīkots tikai nedēļu pēc tam, kad Irākas spēki paziņoja, ka pilnībā atkarojuši "Islāma valstij" Fallūdžu. Grupējums joprojām kontrolē Irākas otro lielāko pilsētu Mosulu.

Kā svētdien paziņojis Irākas apvienotais operāciju štābs, valdības spēki atkarojuši septiņus ciemus uz dienvidiem no Mosulas, turpinot martā sāktu vietēja mēroga operāciju, kuras mērķis ir nogriezt džihādistiem apgādes ceļus.

 

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA

Izlasi

Krievu sirmgalve pasaka visu, ko domā par "debilo valsti" 26
Pusdienas Černobiļas ēdnīcā, milzīgie sami un reaktors: aizliegtā zona tūristu acīm 1
Divas īsas laulības, trešajai nav dukas. Kas zināms par Lepēnas privāto dzīvi
Skatīt visus komentārus