Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Likums, kuru mediji nodēvējuši par "Nē nozīmē nē" likumu, konkrēti atrunāti gadījumi, kad upuris seksuālā rakstura kontaktiem nav piekritis, bet nav fiziski pretojies.

Vācijā būs stingrāki likumi - imigrantu arī par apgrābstīšanu varēs deportēt 79

Pasaulē
2016. gada 7. jūlijā 10:13 2016. gada 7. jūlijā 10:13
Vācijas parlaments ceturtdien grasās pieņemt likumu, kurā paplašināta dzimumnoziegumu definīcija un padarīta vieglāka dzimumnoziegumus pastrādājuši ārzemnieku deportēšana.

Pēc vairākus gadus ilgušajām debatēm par nepieciešamību sodus par izvarošanu padarīt bargākus jauno likumdošanas normu izstrādāšanu beidzot pasteidzināja Jaungada naktī Ķelnē pieredzētie masveida seksuāla rakstura uzbrukumi, kuros tiek vainoti arābu un Ziemeļāfrikas izcelsmes imigranti.

Likums, kuru mediji nodēvējuši par "Nē nozīmē nē" likumu, konkrēti atrunāti gadījumi, kad upuris seksuālā rakstura kontaktiem nav piekritis, bet nav fiziski pretojies.

Likumā prasības dzimumnoziedznieku deportēšanai padarītas zemākas, apgrābstīšana klasificēta kā dzimumnoziegums, kā arī īpaši atrunāti noziegumi, kas pastrādāti lielās grupās.

Vācijā katru gadu tiek ziņots par 8000 izvarošanu, bet tikai 10% upuru vēršas ar oficiālu iesniegumu tiesībsargājošajās institūcijās, liecina ziņu aģentūras DPA dati. No desmit sūdzību gadījumiem tika vienā varmākas tiek notiesāti.

LETA, AFP/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Dumpinieku Ansi Bērziņu cietumā Čehijā vaino uzbrukumā sargam un vienīgo no visiem pārvadā rokudzelžos 40
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 24
"Ziniet, trūkst vārdu..." Brāļu kapu apmeklējums 18. novembrī ģimenei beidzas ar rūgtuma izjūtu 27
Skatīt visus komentārus