Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Policists automašīnā nošauj melnādainu vīrieti.

Prātam neaptverams video: sieviete filmē, kā policists nošauj viņas draugu 43

Pasaulē
2016. gada 7. jūlijā 14:43 2016. gada 7. jūlijā 14:43
Neizprotams incidents noticis trešdien vakarā pēc pl.21 Minesotā, ASV. Tur, apstādinot satiksmi, pa atvērtu automašīnas logu kāds policists nošāvis melnādainu jaunu vīrieti Filando Kastilu. Viņš mašīnā atradās kopā ar savu draudzeni un viņas meitu. Notiekošais auto uz karstām pēdām tika pārraidīts sociālajā tīklā "Facebook".

Pagaidām nav apstiprinātas informācijas, kas bijis konflikta pamatā un kāpēc policists šāvis. Viņš četras reizes ievainoja Kastilu rokā, un vīrietis krēslā pamazām noasiņoja. Tiek pieļauts, ka policists šāvis tāpēc, ka Kastilas īpašumā atradies ierocis, lai gan viņam neesot bijusi ieroča nēsāšanas atļauja. Policists šāvis pēc tam, kad Kastila nav varējis parādīt ieroča nēsāšanas atļauju.  Notikuma aculieciniece, viņa arīdzan filmētāja, Laviša Reinoldsa apgalvo, ka Kastilas ieroču nēsāšanas atļauja un ID karte jau bijusi noformēšanas procesā. Viņai nav skaidrs, kāpēc „histēriskais ķīniešu policists” draugu nošāvis.

Videomateriālā redzams, kā policists ilgstoši stāv pie loga, joprojām pavērsis ieroci pret sašauto cilvēku, un nervozi sauc, lai „neviens nekustās”. Līdz brīdim, kamēr ierodas ātrā medicīniskā palīdzība, Laviša Reinoldsa uzrīkoja tiešraidi no savas mašīnas – visu tajā notiekošo pa taisno rādot feisbukā un komentējot katru mirkli. Pa to laiku viņas drauga dzīvība dziest.

Video oriģināls ilgst apmēram 9 minūtes, kuras laikā sašautais zaudē samaņu. Vēlāk slimnīcā viņa dzīvība izdzisa.

Paniskā policista vārds pagaidām netiek atklāts. Šokēti par vakar vakarā notikušo, šodien pie Minesotas gubernatora nama pulcējas simtiem cilvēku, pieprasot izskaidrot notikušo nejēdzību un saukt pie atbildības vainīgo. Zināms, ka policists steidzamības kārtā „devies atvaļinājumā”. Lieta tikšot izmeklēta.

Kā vēsta ASV mediji, nošautais bijis 32 gadus vecs politiski aktīvs students bez kriminālas pagātnes. Viņa māte paudusi, ka Filando vienmēr bijis likumpaklausīgs pilsonis. Viņa pagātnē atrodami vien nenozīmīgi pārkāpumi.


Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 89
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 4
Skatīt visus komentārus