Sadursmēs starp antikapitālistiski noskaņotajiem protestētājiem un policiju svētdienas naktī Berlīnē ievainoti 123 policijas darbinieki.

Berlīnē notikusi vardarbīgākā demonstrācija pēdējā piecgadē, ievainoti 123 policisti 5

Ārzemēs
2016. gada 10. jūlijā 20:13
Sadursmēs starp antikapitālistiski noskaņotajiem protestētājiem un policiju svētdienas naktī Berlīnē ievainoti 123 policijas darbinieki, liecina svētdien publicētie oficiālie dati.

Berlīnes policija informēja, ka 86 protestētāji ir aizturēti "visagresīvākajā un vardarbīgākajā demonstrācijā pēdējo piecu gadu laikā".

Aplēses liecina, ka 3500 cilvēku piedalījās protesta akcijā pret Vācijas galvaspilsētas mēģinājumiem padzīt personas, kas nelikumīgi apmetušās īpašumos bijušās Austrumberlīnes teritorijā.

Pirms protesta akcijas gādāt par kārtību tās laikā tika norīkoti 1800 policistu.

Berlīnes policija norādīja, ka galēji kreisi noskaņotie aktīvisti uz policijas darbiniekiem meta pudeles, akmeņus un petardes.

Tiek vēstīts, ka Berlīnē aizdedzinātas vairākas automašīnas. Kopš 22.jūnijā plašā operācijā tika izklīdināta tā dēvēto skvoteru komūna par ļaunprātīgas dedzināšanas gadījumiem tiek ziņots katru nakti.

Vācijas galvaspilsētā pēc Berlīnes mūra krišanas 1989.gadā valsts austrumu daļā izveidojās plašas skvoteru kopienas, kas apmetās dažādos nekustamajos īpašumos, bet tagad šie rajoni ir modernizēti un iekārojami nekustamo īpašumu tirgū, tādēļ īpašumu saimnieki vēlas tur izmitināt oficiālus īrniekus vai īpašumus pārdot.

Pašvaldības politiķiem nav vienprātības par dialogu ar protestētājiem.

LETA/Foto: EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 51
  • Latviešu čalis parāda, kā zibenīgi kļūt par zvaigzni feisbukā 22
  • Kādā viensētā atrod mirušu bezvēsts pazudušo Māri, kuru meklēja 4 mēnešus 8