Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šīs bija kritizētās un peltās Seforas pretinieces.

Somus šokē "Mis Helsinki" konkursa uzvarētāja. Cilvēki apgalvo, ka viņa nav skaista

Pasaulē
10. janvārī 15:16 2017. gada 10. janvārī 15:16
Daudzu somu sašutumu šajās dienas izpelnījusies "Mis Helsinki" konkursa uzvarētāja Sefora Iklaba. Ļaudis ne tikai burkšķ, ka šis tituls piešķirts melnādainai imigrantei, bet arī nekautrējas jaunieti saukt par neglīteni. 

Jauniete, kura dzimusi Nigērijā, pēc uzvaras pateikusies atbalstītājiem, taču tā vietā, lai saņemtu apsveikumus, bija spiesta saskarties ar niknu somu apvainojumiem, sakot, ka viņa ne tikai nav somiete, bet arī nav necik skaista. Ļaudis norādīja, ka jaunās meitenes uzvara ir negodīga. 

Kāds sociālā tīkla "Facebook" lietotājs rakstījis: "Politkorektums ir uzvarējis. Viņa ir baisi neglīta un vispār nenāk no Somijas." Kādā citā komentārā pausts: "Ne jau tas, ka viņa ir melnādainā, bet tas, ka viņa ir visneglītākā no visām konkursa dalībniecēm", "Ja viņi gribēja būt politkorekti, varēja vismaz atrast smuku melnādaino".

Tiesa gan, sabiedrības viedoklis, kā allaž, nav viennozīmīgs - liberālākā viedokļu paudēju puse kritiķus sauc par rasistiem un aizspriedumu mocītiem ļaudīm. "Mis Helsinki, nevis Mis Somija! Nomierinieties, viņa ir savdabīgi skaista, melna vai balta, dzeltena vai sarkana... svarīgs ir iekšējais skaistums. Uzskatu gan, ka otrās vietas ieguvēja bija pelnījusi uzvaru," kritiķiem sacīja kāda iedzīvotāja. 

Uzvarētāja vairākkārt nodēvēta par mērkaķi un žūrijai pārmests, ka šajā gadījumā viņi savā politkorektumā gājuši par tālu. 

Pati Sefora skaidroja, ka galvenais iemesls, kāpēc viņa nolēma piedalīties, bija kļūt par "paraugu citiem jauniem cilvēkiem un pārstāvēt tos, kuri nav par sevi pārliecināti, un saskaras ar nopietnām problēmām". 

Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmums no Twitter, Facebook 


Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 110
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 3
Pievienot komentāru