45 Foto
Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti atgādināja, ka šis nav pirmais uzbrukums Francijai, vienlaikus apliecinot, ka tā turpinās stāties pretī teroristiem un turpinās cīņu ar teroristisko organizāciju "Islāma valsts" jeb "Daesh".

Francijas vēstnieks: "Nicā notikušais terorakts ir uzbrukums visai civilizētajai pasaulei". FOTO 11

Ārzemēs
2016. gada 15. jūlijā 11:09
Francijas kūrortpilsētā Nicā ceturtdienas vakarā notikušais terora akts, kura laikā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 84 cilvēkus un daudzus ievainojot, ir uzbrukums ne tikai Francijai un tās ļaudīm, bet visai civilizētajai pasaulei, sacīja Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti.

Viņš zināja sacīt, ka Francijā jau drīzumā norisināsies drošībai veltīta sanāksme, kurā valsts augstākās amatpersonas pārrunās aktuālo informāciju un drošības situāciju valstī.

Vēstnieks arī atgādināja, ka šis nav pirmais uzbrukums Francijai, vienlaikus apliecinot, ka tā turpinās stāties pretī teroristiem un turpinās cīņu ar teroristisko organizāciju "Islāma valsts" jeb "Daesh".

"Mēs saņemam daudz atbalsta no sabiedrotajiem un partneriem visā pasaulē, tostarp no jūsu prezidenta Raimonda Vējoņa, Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS), ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V). Šodien man bija ļoti aizkustinoša saruna arī ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (ZZS), kurš bija atnācis uz vēstniecību," sacīja Viskotni.

Vēstnieks arī sacīja, ka Francija vienmēr var paļauties uz saviem partneriem, īpaši Latviju, piebilstot, ka jau tuvākajā laikā tiks atvērta arī līdzjūtību grāmata.

Pie Francijas vēstniecības Rīgā gulst ziedi, pieminot terora aktā bojāgājušos.

Jau ziņots, ka Francijas kūrortpilsētā Nicā ceturtdienas vakarā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 80 cilvēkus un daudzus ievainojot, līdz tās vadītājs tika nošauts.

Latvijas ĀM rīcībā pagaidām nav ziņu, ka starp terora akta upuriem būtu arī Latvijas valstspiederīgie.

 

 

LETA/Foto: Sintija Zandersone/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vinils atkal ir modē! Mareks: “Man pietika izdzirdēt, kā tā plate skan uz sabvūfera!” 15
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 99
  • Grima māksliniece no Krievijas pārvērš sievietes līdz nepazīšanai 24