Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti atgādināja, ka šis nav pirmais uzbrukums Francijai, vienlaikus apliecinot, ka tā turpinās stāties pretī teroristiem un turpinās cīņu ar teroristisko organizāciju "Islāma valsts" jeb "Daesh".

Francijas vēstnieks: "Nicā notikušais terorakts ir uzbrukums visai civilizētajai pasaulei". FOTO 11

Pasaulē
2016. gada 15. jūlijā 11:09 2016. gada 15. jūlijā 11:09
Francijas kūrortpilsētā Nicā ceturtdienas vakarā notikušais terora akts, kura laikā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 84 cilvēkus un daudzus ievainojot, ir uzbrukums ne tikai Francijai un tās ļaudīm, bet visai civilizētajai pasaulei, sacīja Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti.

Viņš zināja sacīt, ka Francijā jau drīzumā norisināsies drošībai veltīta sanāksme, kurā valsts augstākās amatpersonas pārrunās aktuālo informāciju un drošības situāciju valstī.

Vēstnieks arī atgādināja, ka šis nav pirmais uzbrukums Francijai, vienlaikus apliecinot, ka tā turpinās stāties pretī teroristiem un turpinās cīņu ar teroristisko organizāciju "Islāma valsts" jeb "Daesh".

"Mēs saņemam daudz atbalsta no sabiedrotajiem un partneriem visā pasaulē, tostarp no jūsu prezidenta Raimonda Vējoņa, Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS), ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V). Šodien man bija ļoti aizkustinoša saruna arī ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (ZZS), kurš bija atnācis uz vēstniecību," sacīja Viskotni.

Vēstnieks arī sacīja, ka Francija vienmēr var paļauties uz saviem partneriem, īpaši Latviju, piebilstot, ka jau tuvākajā laikā tiks atvērta arī līdzjūtību grāmata.

Pie Francijas vēstniecības Rīgā gulst ziedi, pieminot terora aktā bojāgājušos.

Jau ziņots, ka Francijas kūrortpilsētā Nicā ceturtdienas vakarā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 80 cilvēkus un daudzus ievainojot, līdz tās vadītājs tika nošauts.

Latvijas ĀM rīcībā pagaidām nav ziņu, ka starp terora akta upuriem būtu arī Latvijas valstspiederīgie.

 

 

LETA/Foto: Sintija Zandersone/LETA

Citi šobrīd lasa

Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 231
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Saimniekšova Jānis izvēlas bravūrīgo Evitu, kura viņu nosauca par sliņķi 5
Skatīt visus komentārus