Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Ļaudis slēpās, kur varēja – zem soliem, bēga kur kurais," nakts šausmas Stambulas lidostā atceras lietuvietis Simons.

Lietuvietis Simons par šonakt pārdzīvoto Stambulas lidostā: "Baisākais ir neziņa, kas notiek". Aculiecinieka FOTO 13

Pasaulē
2016. gada 16. jūlijā 12:27 2016. gada 16. jūlijā 12:27
“Armijas bikses un kalnu apavi šodien nudien nav labākais apģērbs..” skumji joko Viļņas iedzīvotājs Simons Dailide (Simonas Dailidė), kurš negaidīti nokļuvis pašā kara epicentrā – Stambulas lidostā, kad Turcijā notiek militārais apvērsums.

Piektdien Simons no Lietuvas caur Stambulu devās uz Tbilisi (Gruzijā) un kopā ar vēl vairākiem lietuviešiem savām acīm redzēja, kā notiek mēģinājums ieņemt Ataturka lidostu Stambulā. Par piedzīvoto viņš stāsta portālam 15min.lt.

Simons Viļņā, tieši pirms došanās ceļā.

“Stambulā ielidojām ap 22 vakarā. Jau paziņoja, ka ir atvērta izeja (“gate”) mūsu lidojumam uz Tbilisi. Atgriezos un pateicu to mūsu grupiņai, un mēs jau devāmies savas izejas virzienā. Tajā brīdī pēkšņi masveidā sāka atcel visus lidojumus. Mēs nesapratām, kas notiek – WiFi interneta tajā lidostā nav, bet savos telefonus mēs internetu neslēdzām. Kad līdz mūsu izlidošanai bija palikusi stunda, visi lidojumi jau bija atcelti,” stāsta Simons.

Draudzene no Viļņas atraksta, ka Turcijā sācies karš

Sapratuši, ka lidostā notiek kas ārkārtējs, lietuvieši sākuši zvanīt uz savu vēstniecību, uz konsulātu – taču ne pa vienu no norādītajiem tālruņiem viņiem neesot izdevies sazināties. No citiem tūristiem lidostā Simonam izdevies uzzināt, ka notiek “kaut kādi nemieri”.

“Tad piezvanīju savai draudzenei un lūdzu paskatīties internetā, kas Stambulā notiek. Viņa man uzrakstīja īsi: armija pārņem varu, ir sācies karš,” stāsta puisis.

Sapratuši, ka lidosta varētu būt viens no iespējamamiem mērķiem, lietuvieši ātri atraduši kādu drošāku vietu – nomaļāku telpu, kur bijuši krēsli. Zem tiem tad arī slēpušies.

Iznīcinātāja skaņa izgāja caur visu ķermeni

Drīz vien pa logu redzējuši: “TAS patiešām notiek. Pēc kaut kādiem sprādzieniem vai tamlīdzīgām skaņām sākās haoss. Un tā – vairākas reizes. Ļaudis slēpās, kur varēja – zem soliem, bēga kur kurais”.

Pēc Simona teiktā, sliktākais bijis tas, ka nav bijis skaidrs, kas īsti notiek. “Meitenes, izdzirdušas helikopteru skaņu, priecājās, ka viss kārtībā – viņas tagad ir drošībā. Bet patiesībā jau nebija skaidrs, kas tie par helikopteriem un kāpēc tie lido.

Vairākas reizes dzirdēju sprādzienus – tā skaņa izgāja caur visu ķermeni. Taču pēc tam uzzinājām, ka tas varējis būt arī lidojoša iznīcinātāja troksnis. Patiesībā mēs absolūti nezinājām, kas notiek, un varējām izdomāt visdažādākās sazvērestības teorijas,” par pārdzīvoto portālam 15min.lt stāsta ceļotājs.

Kad situācija pierimusi, Simons kopā ar vēl diviem lietuviešiem gājuši “izlūkos”. “Ieraudzījām, ka virs lidostas nekas nav sprādzis, ka nav šauts. Parunājos ar vienu vietējo cilvēku (tiem, kuri saprot turku valodu, bija vairāk informācijas). Viņš sacījis, ka visu jau kontrolē civiliedzīvotāji un lielākā daļa Turcijas armijas. Daudz civiliedzīvotāju bija sapulcējušies arī pie lidostas – viņi pieskatīja, lai nemiernieki to neieņem.”

Lietuvietis Simons ir pieredzējis ceļotājs, taču šādu situāciju piedzīvojis pirmo reizi. Bija patiešām bail, viņš neslēpj. Tomēr ceļojumu viņš ir iecerējis turpināt. “Es ceru, ka tas turpināsies. Mūsu mērķis ir uzkāpt Kazbekā. Pagaidām vēl tikai nezinu, kur ir mūsu bagāža – Viļņā nodevām, bet te vēl neesam redzējuši,” teic Simons.

No Gruzijas viņš plāno atgriezties augusta sākumā. Un lidojums atkal ir caur Stambulu. “Viss būs kārtībā. Tas bija liels pārdzīvojums, bet salīdzinoši viegli tikām cauri – neviens nav gājis bojā,” jaunietis savus ceļojuma plānus mainīt nav nodomājis.


Kasjauns.lv / Foto: no Simona Dailides privātā arhīva, Facebook

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 15
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 14
Skatīt visus komentārus