Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Fetulla Gilens kategoriski noliedzis savu saistību ar puču.

Erdogans aicina ASV izdot Turcijai islāma sludinātāju Gilenu 3

Pasaulē
2016. gada 16. jūlijā 23:44 2016. gada 16. jūlijā 23:44
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans sestdien mudināja ASV izdot Turcijai savu politisko sāncensi islāma sludinātāju Fetullu Gilenu, kuru apsūdzēja neveiksmīgā militārā apvērsuma organizēšanā.

"Savienotās Valstis - jums ir šis cilvēks jāizdod," prezidents teica uzrunā tūkstošiem atbalstītāju Stambulā, ar to domājot Gilenu, kurš dzīvo Pensilvānijā, ASV.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs sestdien paziņoja, ka Savienotās Valstis nav saņēmušas Turcijas oficiālu lūgumu izdot Gilenu, bet, ja tāds tiks saņemts, ir gatavas šādu lūgumu izskatīt noteiktajā kārtībā.

Kerijs žurnālistiem Luksemburgā sacīja, ka ASV aicina Turcijas valdību "iesniegt (..) pierādījumus, (..) un Savienotās Valstis tos pieņems, izskatīs un pieņems attiecīgos lēmumus".

Gilens kategoriski noliedzis savu saistību ar puču.

"Kā [personai], kas cietusi no daudzajiem apvērsumiem pēdējo piecu desmitgažu laikā, [man] ir īpaši aizvainojoši tikt apsūdzētam par jebkādu saistību ar šāda [apvērsuma] mēģinājumu. Es kategoriski noraidu šādas apsūdzības," teikts paziņojumā, kuru īsi pirms pusnakts izplatīja Gilens.

Viņš uzsvēra, ka vara jāiegūst brīvās un godīgās vēlēšanās, nevis ar spēka palīdzību.

"Es lūdzu Dievu par Turciju, par Turcijas pilsoņiem un visiem tiem, kas šobrīd atrodas Turcijā, lai šī situācija tiktu atrisināta miermīlīgi un ātri," teikts paziņojumā.

Turcijas ģenerālštāba priekšnieka vietas izpildītājs ģenerālis Imits Dindars sestdien izteicās, ka "bruņotie spēki ir apņēmības pilni attīrīt armiju no paralēlo struktūru biedriem", acīmredzami dodot mājienu uz Gilenu, kurš savulaik bija Erdogana līdzgaitnieks, taču tagad pasludināts par galveno režīma ienaidnieku.

Jau pirms Dindara paziņojuma Erdogans apvērsuma mēģinājumā bija apsūdzējis Gilenu.

 

 
 

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 15
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 39
Pievienot komentāru