Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Venecuēlā viss ir slikti! 130 tūkstoši cilvēku dodas iepirkties uz Kolumbiju. FOTO 22

Pasaulē
2016. gada 18. jūlijā 14:10 2016. gada 18. jūlijā 14:10
Venecuēla ir smagi cietusi no naftas cenu samazināšanās pēdējos divos gados un šobrīd cīnās ar hiperinflāciju, ekonomikas kritumu, plašu noziedzību un korupciju, kā arī ar pieaugošu pārtikas un elektroenerģijas trūkumu.

Inflācija pērn sasniedza 180%. Starptautiskais Valūtas fonds prognozē, ka šogad inflācija sasniegs 720%. Kritiķi valsts problēmās vaino kreiso valdību, kas pakļāvusi ekonomiku un kopš 2003.gada īsteno cenu kontroli. Savukārt Maduro problēmās vaino ASV un vietējo eliti. Pēc uzvaras parlamenta vēlēšanās Venecuēlas opozīcija ir centusies panākt Maduro aiziešanu no prezidenta amata.

130 000 venecuēliešu pagājušajās brīvdienās devušies pāri robežai uz Kolumbiju, lai iepirktu savā valstī par deficītu kļuvušās pārtikas preces un medikamentus.

Pirms nedēļas Venecuēlas robeža ar Kolumbiju tika atvērta pirmo reizi 11 mēnešu laikā, un venecuēlieši lielā skaitā steidzās uz Kolumbijas pierobežas pilsētu Kukutu, kas ir Ziemeļsantanderas departamenta galvaspilsēta. Departamenta gubernators sacīja, ka viņi nav gaidījuši vairāk par 10 000 venecuēliešu un to lielais skaits pierāda, ka robeža jāatver nekavējoties.

Privāto organizāciju aplēses liecina, ka pārtikas pamatpreču un medikamentu trūkums Venecuēlā sasniedzis 80%, bet situācija līdzās Kolumbijas robežai ir īpaši smaga.

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro lika slēgt robežu 2015.gada augustā, reaģējot uz Kolumbijas paramilitārā grupējuma uzbrukumu armijas patruļai.

Pirms divām nedēļām aptuveni 500 bada māktu Venecuēlas sieviešu izdevies iekļūt Kolumbijā, izlaužoties cauri armijas kordonam un, pāri tiltam šķērsojot robežu, nokļūt Kukutā. Viena no sievietēm vietējiem medijiem stāstīja, ka nopirkusi rīsus, miltus, tualetes papīru un eļļu - preces, kas Venecuēlā kļuvušas par grūti atrodamu deficītu. Tačiras pavalsts gubernators skaidroja, ka svētdien valdība ļāvusi atvērt robežu uz 12 stundām, lai novērstu turpmākus nelegālus robežas šķērsošanas gadījumus.

 

LETA, BNS, kasjauns.lv, Foto: Reuters/LETA,  AFP/LETA,  AP/LETA

Citi šobrīd lasa

Fani pārliecināti: Kardašjanas surogātmāte bijusi pašas māsa Kailija 16
Svētdienas vakarā Liepājā fiksēts šoziem lielākais sals 5
Ludzas žurnālistes Anitas Daukštes nodedzinātās mājas lieta: informācija nākusi no kontrabandista Kononova 11
Skatīt visus komentārus