Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Bijušais gaisa spēku komandieris Akins Eztirks nav atzinis savu vainu puča plānošanā.

Bijušais Turcijas gaisa spēku komandieris neatzīstas puča plānošanā 12

Pasaulē
2016. gada 18. jūlijā 20:15 2016. gada 18. jūlijā 20:15
(ziņa papildināta 22:20) Turcijas valsts mediji atsaukuši iepriekš pirmdien publiskotās ziņas, ka bijušais gaisa spēku komandieris Akins Eztirks pirmdien atzinies, ka plānojis neveiksmīgo valsts apvērsuma mēģinājumu.

Turcijas varasiestādes pirmdien paziņoja, ka neveiksmīgo puču vadījis Eztirks, kurš ir aizturēts.

Ziņu aģentūra "Anadolu" vēlāk vēstīja, ka viņš atzinies puča plānošanā.

Tomēr privātie mediji pēcāk ziņoja, ka to rīcībā nonākusi kopija no Eztirka liecības prokuroriem, un tajā viņš kategoriski noliedz, ka būtu jebkādā veidā piedalījies apvērsuma mēģinājumā.

Aizdomās par dalību neveiksmīgajā militārajā apvērsumā Turcijā aizturēti vairāk nekā 7500 cilvēki, pirmdien paziņoja premjerministrs Binali Jildirims.

"Līdz šim aizturēti 7543 aizdomās turētie. Skaitļi var mainīties," pavēstīja Jildirims, piebilstot, ka starp aizturētajiem ir 100 policisti, 6038 karavīri, 755 tiesneši un prokurori, kā arī 650 civilisti.

Viņš norādīja, ka 316 aizturētajiem tiesa kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

Premjerministrs arī pavēstīja, ka apvērsuma laikā pučisti nogalinājuši 208 cilvēkus, tostarp 145 civilistus, 60 policistus un trīs karavīrus. Vēl 1491 cilvēks guvis ievainojumus.

Jildirims piebilda, ka apvērsuma apspiešanas laikā nogalināti arī 24 pučisti, bet 50 no viņiem guvuši ievainojumus. Taču iepriekš Ārlietu ministrija bija paziņojusi, ka nogalināti vairāk nekā 100 apvērsuma dalībnieki.

Premjers arī uzsvēra, ka valdība nevar palikt vienaldzīga pret aicinājumiem atjaunot nāvessodu, lai sodītu apvērsuma vadītājus.

"Tautas prasība mums ir likums. Nebūtu pareizi rīkoties steigā, taču mēs nevaram ignorēt mūsu pilsoņu prasības," norādīja Jildirims. "Tas ir jautājums, kas apspriežams parlamentā, jo tas prasa konstitūcijas grozīšanu," viņš uzsvēra.

Iepriekš Iekšlietu ministrija paziņoja, ka no amatiem atceltas 8777 amatpersonas, tostarp 7899 policisti un drošības spēku pārstāvji. Viņu vidū ir 614 žandarmērijas pārstāvji, kā arī vietējie politiķi, tostarp vienas provinces gubernators un deviņu pilsētu mēri.

Šobrīd kopumā pēc apvērsuma aizturēti 103 ģenerāļi un admirāļi.

LETA, BNS / Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Dainis Dukurs skaidro, kāpēc Martinam tika atņemts Pasaules kausa uzvarētāja tituls 15
Maira Brieža un Oleksandra Usika atklātos treniņus noskatās aptuveni 1000 cilvēku 15
Blogeris Jaroslavs priecē ar sevišķi pikantu bildīti - dupsi apaļu kā pilnmēness 51
Skatīt visus komentārus